کد خبر : 47222

رشد غیرمعمول قیمت PVC با تکیه بر بازارهای حمل‌ونقل

قیمت واردات پی وی سی به هند، بزرگترین بازار پی وی سی در جهان، 6 درصد افزایش یافت، در حالی که به آسیای جنوب شرقی 5 درصد و به چین حدود 1 درصد افزایش یافت.

رشد غیرمعمول قیمت PVC با تکیه بر بازارهای حمل‌ونقل

پتروتحلیل- با وجود اینکه باران‌های شدید پیش از باران های موسمی در جنوب هند شروع شده است و انتظار می‌رود که بادهای موسمی جنوب غربی در هفته آینده، زودتر از حد معمول وارد شوند، قیمت‌های PVC شاهد افزایش غیرمعمولی بوده است که بر پشت بازارهای حمل‌ونقل سوار شده است.

پیش تر با انتشار اخباری مبنی بر افزایش صادرات خودروهای برقی چینی به مکزیک و برزیل از ماه مارس، نرخ حمل و نقل کانتینری نزدیک به یک ماه است که افزایش یافته است. این ظاهرا برای دور زدن تعرفه های چهار برابری آمریکا بر واردات خودروهای برقی چینی بود. به گفته بازیگران صنعت، حرکت خودروسازان شامل خرید رو به جلو می‌شود، در حال حاضر فضا تا ماه جولای کاملاً بسته است و احتمالاً ماه آگوست به‌طور پراکنده در دسترس خواهد بود.

کمبود شدید فضای کانتینر

این منجر به کاهش شدید فضای کانتینری و در نتیجه افزایش نرخ حمل و نقل کانتینری شد. برخی از بازیگران بازار PVC نیز ظاهراً نرخ حمل و نقل را تا ماه جولای / آگوست قفل کرده اند.

در هفته جاری، قیمت واردات پی وی سی به هند، بزرگترین بازار پی وی سی در جهان، 6 درصد افزایش یافت، در حالی که به آسیای جنوب شرقی 5 درصد و به چین حدود 1 درصد افزایش یافت. ارزیابی‌های هفته گذشته CIF هند، با نقطه میانی 840 دلار در هر تن، و ارزیابی‌های CIF جنوب شرقی آسیا، با 800 دلار در تن به عنوان نقطه میانی، هر دو در بالاترین حد خود در 9 ماه گذشته هستند، در حالی که قیمت‌های CIF چین، با 767 دلار در هر تن به عنوان نقطه میانی، در بالاترین سطح 7 هفته ای، داده های قیمت را نشان می دهد.

ارسال نظر