کد خبر : 47090

ترکیه شاهد عرضه‌های PE فراوان در میان تقاضای ضعیف جهانی است

با توجه به میانگین هفتگی، LDPE خاورمیانه به دنبال ریزش‌های ماه می به زیر فیلم LLDPE و HDPE رفت.

ترکیه شاهد عرضه‌های PE فراوان در میان تقاضای ضعیف جهانی است

پتروتحلیل-تقاضای ضعیف در سطح جهانی باعث شده است که بازار پلی‌اتیلن ترکیه در ماه می پیشنهادهای بیشتری را جذب کند و پیشنهادات رقابتی بر تامین‌کنندگان عادی خاورمیانه فشار وارد می‌کند. در حالی که تنها چند روز تا انتخابات 14 مه باقی مانده، ابهامات اقتصادی در کانون توجه باقی ماندند.

قیمت های خاورمیانه در ماه می کاهش یافته است

انتظارات قبلی، کاهش قیمت کمتری را در مقایسه با آوریل پیش‌بینی می‌کرد، زیرا تولیدکننده داخلی، تعدیل‌های صعودی پتکیم برای LDPE به دنبال افت شدید به فروشندگان کمک کرد تا اعتماد خود را در اواخر آوریل تجدید کنند. در واقع، تولیدکننده مایل بود زیان های ناشی از حرکت برابری را با قیمت های اندکی محکم تر جبران کند.

با این وجود، شور و اشتیاق خرید عمدتاً پایین بود زیرا مسائل عمیق تر جریان نقدی مانع از فعالیت معاملاتی در نیمه دوم ماه مه شد. علاوه بر این، ظهور قیمت های جذاب برای محموله های دور، فشار مضاعفی بر قیمت ها در این هفته وارد کرد.

قیمت‌های LDPE خاورمیانه 30 تا 40 دلار در هر تن کاهش یافت و در 1060 تا 1090 دلار در هر تن برای CIF ترکیه، مشمول 6.5 درصد عوارض، نقدی از هفته گذشته ارزیابی شد، زیرا تلاش‌های اولیه برای قیمت‌هایی بالاتر از آستانه 1100 دلار در تن شکست خورد. فیلم LLDPE C4 20 دلار در هر تن کمتر ارزیابی شد و فیلم HDPE در هفته ثابت بود، هر دو محدوده 1080-1100 دلار در هر تن.

در مورد LDPE، قیمت‌های حدود 1050 دلار در هر تن یا کمتر نیز برای برخی از محموله‌های سعودی از سوی معامله‌گران صحبت شد، اگرچه این سطوح در زمان نگارش به طور گسترده تأیید نشدند. با توجه به میانگین هفتگی، LDPE خاورمیانه به دنبال ریزش‌های ماه می به زیر فیلم LLDPE و HDPE رفت.

ارسال نظر