کد خبر : 46363

آیا ریزش قیمت پلی اتیلن ها در چین می تواند به بازارهای دیگر سرایت کند؟/ریزش قیمت پلی اتیلن ها در چین باوجود افزایش قیمت انرژی

محدودیت های برق چین می تواند در برخی مناطق کاهش یابد. انتظار می رود که احساسات پایین دست چین نزولی باشد. با وجود کمبود کانتینر، انتظار می رود واردات جنوب آسیا همچنان محدود باشد.

آیا ریزش قیمت پلی اتیلن ها در چین می تواند به بازارهای دیگر سرایت کند؟/ریزش قیمت پلی اتیلن ها در چین باوجود افزایش قیمت انرژی

پتروتحلیل- قیمت های وارداتی پلی اتیلن (PE) چین با کاهش چشمگیر قیمت های داخلی افت کرد. در پی اقدامات تنظیم کننده ها برای مهار جهش های شدید اخیر قیمت زغال سنگ، قیمت پلی اتیلن داخلی و وارداتی در چین کاهش یافت.

پیشنهادات هفته قبل از تأمین کنندگان خارج از کشور قطعی بود، اما در پایان هفته، روند افزایشی قیمت ها از بین رفت.

قیمت واردات پلی اتیلن جنوب شرقی آسیا در این هفته ثابت ماند، اگرچه به دلیل کاهش در بازار داخلی و واردات PE چین ، اواخر هفته روندی نزولی داشت.

به دلیل عدم ارائه پیشنهادات قوی از سوی بسیاری از تامین کنندگان اصلی منطقه، در هفته جاری محموله های محدودی در جنوب شرقی آسیا جابجا شد. ارزیابی های هفته جدید تا حد زیادی بر اساس پیشنهادات و نشانه های فروش بود.

برخی از پیشنهادات برای PE خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا در اواخر هفته اعلام شد، اما هنوز از سوی خریداران مورد پذیرش قرار نگرفته است، بسیاری از آنها منتظر بخش عمده ای از پیشنهادات در هفته بعد هستند.

این در حالی است که افت قیمت پلی اتیلن ها در چین می تواند برروی بازارهای کوچکتر تاثیر بگذارد و روند این بازارها را نزولی کند. با توجه به اینکه چین بزرگترین واردکننده پلیمر است، می تواند بربازارهای دیگر تاثیر بگذارد. از سوی دیگر افزایش بیش از حد قیمت ها و کاهش تقاضا می تواند سدی بر راه افزایش بیشتر قیمت ها فراهم کند.

به این ترتیب قیمت پلی اتیلن سنگین فیلم در هفته جاری با ۳۰ دلار کاهش به رقم ۱۵۸۰ تا ۱۶۵۰ دلار در هر تن CFR چین رسید. همچنین قبمت پلی اتیلن سبک خطی هم ۳۰ دلار افت کرد و به رقم ۱۱۷۰ تا ۱۲۵۰ دلار در هر تن CFR رسید. قیمت پلی اتیلن سنگین فیلم و تزریقی هم به ترتیب با ۳۰ و ۵۰ دلار کاهش به رقم ۱۱۷۰ تا ۱۲۳۰ و ۱۱۳۰ تا ۱۱۹۰ دلار در هر تن رسید که کمترین رقم را پلی اتیلن سنگین تزریقی در میان گریدهای پلی اتیلن به خود اختصاص داد. همچنین گرید بادی هم با ۵۰ دلار افت به کانال ۱۱۵۰ تا ۱۲۰۰ دلاری در هر تن CFR ریزش کرد.

 

ارسال نظر