کد خبر : 46885

محصولات پتروشیمی اصلی صادر شده در طی آوریل تا اوت پروپان مایع، متانول، گاز نفت مایع (ال‌پی‌جی)، اوره و بوتان مایع بوده است...

پتروتحلیل-براساس گزارش خبرگزاری‌های داخلی، صادرات پتروشیمی ایران با رشد 38 درصدی در محاسبات سالیانه در دوره پنج ماهه تا اواخر اوت به 9.14 میلیارد دلار رسید.

براساس داده‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران، پتروشیمی‌ها 44 درصد از کل ارزش صادرات کشور در طی دوره آوریل تا اوت را به خود اختصاص دادند.

براساس این داده‌ها، محصولات پتروشیمی اصلی صادر شده در طی آوریل تا اوت پروپان مایع، متانول، گاز نفت مایع (ال‌پی‌جی)، اوره و بوتان مایع بوده است.

صادرات متانول با رشد 43 درصدی در محاسبات سالیانه در دوره آوریل تا اوت به 1.24 میلیارد دلار رسید.

صادرات ال‌پی‌جی ایران با میزان 961 میلیون دلار تقریباً در محاسبات سالیانه ثابت بود، در حالی که صادرات محموله‌های اوره با رشد 79 درصدی در طی این زمان به میزان 958 میلیون دلار رسید.

بگفته پرس‌تی‌وی: «فعالیت ایران در حوزه پتروشیمی بعد از تحریم‌های مستقیم آمریکا بر صادرات نفت ایران در سال 2018، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. کشور در طی سال‌های اخیر چندین واحد بزرگ پتروشیمی را راه‌اندازی کرده، در حالی که تقویت تولیدات و صادرات از این بخش در جهت کاهش اتکا به صادرات نفت خام جز برنامه‌های جاری ایران می‌باشد.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار