کد خبر : 46815

شرکت‌ها می‌توانند خود را برای موج‌های گرما آماده کنند، اما دمای بالاتر از حد معمول آب می‌تواند منتج به کاهش نرخ بهره‌برداری واحدهای پتروشیمی شود.

پتروتحلیل-بگفته گروه‌های تجاری، دمای بالا در سراسر اروپا می‌تواند موجب کاهش نرخ بهره‌برداری برخی از واحدهای پتروشیمی شده، زیرا عملیات خنک‌سازی در این شرایط دشوار می‌شود.

مشکلات بالقوه به دلیل دمای بالا به نگرانی‌های لجستیک اضافه شده، زیرا سطوح پایین آب در رودخانه راین در آلمان نیز هزینه‌ها را برای معامله‌کنندگان پتروشیمی افزایش می‌دهد.

تداوم دمای بالا در فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال، در میان دورنمای منفی فزاینده منجر به جنگل‌سوزی‌ها و خشک‌سالی گسترده شده، و در این بین گرمای جهانی خشن‌ترین آثار خود را نشان می‌دهد.

براساس پیش‌بینی‌ها دمای هوای بریتانیا در روز پنج‌شنبه به 40 درجه سانتیگراد رسید، که یک رکورد به حساب می‌آید؛ دمای بالای هوا از پیش از این اختلالاتی در حمل و نقل به وجود آورده است.

همچنین دمای هوای آلمان در روز چهارشنبه به 38 درجه سانتیگراد رسید، اگرچه مشکل بزرگ‌ترین اقتصاد و بازار پتروشیمی اروپا در حال حاضر عمدتاً بر روی رودخانه راین متمرکز شده است.

خیلی داغ

راین نه تنها به عنوان شاه‌راه اصلی برای محصولات پتروشیمی و نفتی در شمال غرب اروپا بوده، بلکه بسیاری از واحدهایی که در ساحل آن واقع شده‌اند، از آب این رودخانه برای خنک‌سازی استفاده می‌کنند.

بگفته گروه تجاری مواد شیمیایی VCI آلمان، اگرچه، با بالا بودن دما در چندین روز گذشته، آبی که وارد پارک‌های شیمیایی می‌شود، برای تخلیه مجدد به رودخانه خیلی داغ است.

سخنگوی VCI به آیسیس گفت: «مشکلات ما می‌توانند، دمای بسیار بالای آبی که برای خنک‌سازی در عملیات واحدها استفاده شده، و یا دمای بالای جریان آب خنک‌کننده به هنگام بازگشت به بدنه رودخانه باشد.»

«هنگام تخلیه آب استفاده شده برای خنک‌سازی به بدنه رودخانه، دمای آب تنظیم شده توسط مقامات ذی‌صلاح باید مورد بررسی قرار گیرد. این امر می‌تواند منتج به محدودیت‌های تولید برای صنعت شیمیایی شده... اگر خنک‌کنندگی کافی دیگر تامین نشود، واحدهای موثر از این قضیه مجبور به تعطیلی می‌شوند.»

در واکنشی دیگر، گروه تجاری مواد شیمیایی در دومین بازار بزرگ اروپا تایید کرد، در حالی که واحدهای پتروشیمی برای عملیات با دمای بالا طراحی شده‌اند، مشکلات می‌تواند از سرد کردن واحدها نشئت بگیرند.

این گروه تجاری گفت که شرکت‌ها می‌توانند خود را برای موج‌های گرما آماده کنند، اما دمای بالاتر از حد معمول آب می‌تواند منتج به کاهش نرخ بهره‌برداری واحدهای پتروشیمی شود.

سخنگوی یکی از شرکت‌های فرانسوی به آیسیس گفت: «هوای گرم می‌تواند عملیات هر فرآیند را تحت تاثیر قرار دهد (برای مثال، در حلقه‌های خنک‌کننده راکتورها، محصولات خاصی به گرما حساس هستند.)»

«تحلیل ریسک، پیش‌بینی اقدامات ضروری را ممکن می‌سازد. فرآیند گاهاً با شرایط تطبیق یافته، و گاهی تولیدات باید کاهش یابند.»

گروه تجاری شیمیایی Cefic اروپا و همتایش VNCI در هلند اظهار داشتند که اعضای آن‌ها در شرکت‌های پتروشیمی تاکنون هیچ مشکلی را گزارش نکرده‌اند، اگرچه VNCI به رودخانه راین به عنوان نگرانی اصلی اشاره کرد.

راین از هلند به دریای شمالی جریان داشته، و این آبراه قطب اصلی پتروشیمی آمستردام-روتردام-آنتورپ می‌باشد.

یکی از سخگنوهای VNCI به آیسیس گفت: «ما تاکنون هیچ پیامی مبنی بر مشکل‌سازی گرما برای عملیات واحدها دریافت نکرده‌ایم. تنها مشکل مرتبط با گرما که من به آن آگاهم، سطح پایین آب در رودخانه‌هایی نظیر راین می‌باشد.»

در اسپانیا، که به طور مرسوم بیشتر به گرما عادت دارد، واحدهای پتروشیمی فعالیت نرمالی تحت شرایط دمای بالای کنونی دارند.

سخنگوی FEIQUE در گروه تجاری شیمیایی این کشور به آیسیس گفت، شرکت‌‌ها برنامه‌های جایگزینی برای شرایط بحران داشته که حامی کارمندان بوده و از تحمل اجباری دمای بالا توسط آن‌ها اجتناب می‌کند.

وی افزود: «خوشبختانه، کارمندان معمولاً در فضای داخلی کاملاً سازگاری بوده (فرآیندهای صنعتی تا میزان بالایی اتوماتیک هستند) و آن‌ها به موقع در واحدها حاضر می‌شوند.»

«طراحی واحدها به گونه‌ایست که دمای شدید را (سرد یا گرم) تاب آورده، بنابراین همه چیز از نقطه نظر ایمنی یا عملیات مورد تضمین است.»

راین: شرایط بسیار بد به نظر می‌رسد

سطوح پایین آب رودخانه راین که پیش از این در حمل و نقل کشتی‌ها ایجاد اختلال کرده بود، می‌تواند در ادامه سال بدتر شود.

رودخانه راین بیشتر آب خود را از برف‌های ذوب شده آلپ تامین می‌کند. اگرچه زمستان گذشته فوق‌العاده خشک بود و رودخانه در حال رنج بردن از خشکی است که به طور نرمال در سه ماه چهارم و نه سه ماهه سوم، تاثیر خود را بر ترابری کشتی‌ها می‌گذاشت.

الویس، شرکت مشاوره متخصص در آبراه‌های آلمان، پیش‌بینی کرد که رودخانه راین در روز جمعه در کم‌عمق‌ترین نقطه خود به 66 سانتی‌متر برسد.

مقامات شرکت راین واترویز در هفته گذشته به آیسیس گفتند، کشتی‌ها در وسط‌رودخانه راین تنها می‌توانند 40 تا 60 درصد از ظرفیت خود بارگیری کنند.

در راین پایینی با توجه به عمق بیشتر آب، کشتی‌ها می‌توانند از 60 تا 80 درصد ظرفیت خود بارگیری کنند.

این اتفاق در عوض، هزینه‌های لجستیک معامله‌کنندگان پتروشیمی را افزایش می‌دهد، زیرا آن‌ها مجبورند کشتی‌های بیشتری را برای جابجایی همان میزان محتوا اجاره کنند.

در سال 2018 که راین از خشکسالی شدیدی رنج برد، شرکت شیمیایی بی‌ای‌اس‌اف گفت، هزینه مشکلات لجستیک در این آبراه اصلی در نیمه دوم سال به 200 میلیون یورو رسید.

در این میان، جنوب غربی آلمان در سال 2021 دچار سیل شدیدی شد، که منجر به اختلالاتی در حمل و نقل شده، زیرا مسئولان مجبور بودند بخش‌هایی از قسمت‌های حمل و نقلی، جاده‌ای و ریلی آن را به دلیل آسیب‌های وارده شده تعطیل کنند.

شرکت راین واترویز به درخواست ما برای ارائه توضیحات پاسخی نداد.

در هفته گذشته، سخنگوی یکی از شرکت‌ها به صراحت گفت که خشکسالی شدیدی که هم‌اکنون از آن رنج می‌بریم، نیمه دومی خوبی را نوید نمی‌دهد.

سخنگوی شرکت راین واترویز گفت: «بدون باران شرایط روز به روز تشدید می‌شود؛ آمارها و تجربه نشان می‌دهد، سطوح پایین آب معمولاً در سپتامبر و اکتبر رخ می‌دهد، اما ما همچنان در ژوئیه هستیم.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار