کد خبر : 47227

بازار اوره و سیگنال های متناقض؛

آخرین قیمت اوره ایران؟

آخرین سطوح قیمتی اوره ایران که مستقیما توسط تولیدکنندگان و یا بین تریدرها معامله شده در محدوده ۳۰۵ تا ۳۱۰ دلار در هر تن فوب خلیج فارس بوده است...

آخرین قیمت اوره ایران؟

پتروتحلیل- قیمت رسمی اعلام شده اوره ایران در هفته گذشته در محدوده ۳۱۲ دلار در هر تن فوب بوده است اما گزارشی مبنی بر فروش اوره ایران با این قیمت منتشر نشده است، آخرین سطوح قیمتی اوره ایران که مستقیما توسط تولیدکنندگان و یا بین تریدرها معامله شده در محدوده ۳۰۵ تا ۳۱۰ دلار در هر تن فوب خلیج فارس بوده است.

بازار جهانی اوره در انتظار اعلام نتیجه تندر هند است و در موقعیتی معلق و سخت و با سیگنال های متناقض و بعضا ضعیف و گاهی مثبت خودنمایی می کند. در حالی که قیمت فوب خلیج فارس در نشریات در محدوده ۳۵۰ تا ۳۵۵ دلار در هر تن برای فروش های غیربرزیل و آمریکا ثبت شده، اما گاهی اخبار شایعات گاهی درباره نرخ های بالاتر و پایین تر از این ارقام هم شنیده می شود. با این حال تندر اندونزی با حجم ۳۰ هزارتن اوره و قیمت ۲۴۳ دلار در هر تن به کشور استرالیا فروخته شد، اما اخبار نشان می دهد که قیمت فروش اوره اندونزی در محدوده ۳۵۰ دلار در هر تن بوده است. همچنین بازار برزیل هم از افزایش قیمت عرضه کنندگان در دو هفته گذشته استقبال نکرد و قیمت ها روندی کاهشی ملایمی داشت، علاوه بر این اروپا و آمریکا هم کاهشی جزیی داشتند. در مجموع به طور میانگین می توان گفت که قیمت ها ثابت و بازار پایدار و در انتظار اعلام نتایج تندر خرید اوره هند است.

تولیدکنندگان ایرانی، اعلام قیمت رسمی اوره در این هفته را به اعلام نتایج تندر هندوستان در روز دوشنبه گره زده اند.

چالش تامین گاز تولیدکنندگان اوره در مصر که یکی از اهرم های افزایش قیمت در چند هفته گذشته بود، بر اساس آخرین اخبار واصله رسمی، در حال فروکش کردن است و پتروشیمی های اوره ساز مصر بتدریج در حال بازگشت به تولید هستند. آخرین قیمت های فروش اوره مصر و سایر تولید کنندگان شمال آفریقا در محدوده ۳۷۰ تا ۳۸۰ دلار بر تن بوده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار