کد خبر : 43500

مشاورعالی فرمانده کل سپاه پاسداران در گفت و گو با «پتروتحلیل» درباره سکانداران پتروشیمی ها؛

آیا سوابق مدیران پتروشیمی ها بررسی می شود؟/سکانداران قدرت و نفوذ!

آیا سوابق مدیران پتروشیمی ها بررسی می شود؟/سکانداران قدرت و نفوذ!

پتروتحلیل- برخی از شرکت های پتروشیمی در ماههای اخیر شاهد سکانداری مدیرانی هستند که به واسطه اعمال نفوذ و قدرت به این حوزه وارد شده اند و سوابق اجرایی آنها در برخی موارد مانند پتروشیمی غدیر حتی به یک یا دو هفته هم نرسیده است، در پتروشیمی فارابی هم آثار مالی ناشی از ثبت قراردادی در سال 93 هنوز باقی و ادامه دار است، حتی آثار ناشی از محکومیت3.345.540 دلاری پتروشیمی فارابی برای این نماد ابهاماتی ایجاد کرده است! کارنامه ای که به گمان بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران حوزه پتروشیمی بسیار دردآور است.

به اعتقاد سردار دقیقی، مشاورعالی فرمانده کل سپاه پاسداران قانونی محکم برای پی گیری و بررسی سوابق مدیران در حوزه پتروشیمی وجود ندارد و برخی از آنها حتی کار اجرایی نکرده اند، حال آنکه سوابق آنها باید بررسی و سپس دعوت به کار شوند.

مشاورعالی فرمانده کل سپاه پاسداران معتقد است؛ به کارگیری مدیران رده بالا در شرکت های پتروشیمی با توجه به پست های حساس، ارز آوری شرکت های پتروشیمی و همچنین وجود سهامداران بسیار باید با نظارت و دقت بیشتری انجام شود.

وی همچنین می گوید: از سوی دیگر هم تعدادی از مدیران شرکت های پتروشیمی براساس تخصص و اطلاعات در این حوزه وارد نمی شوند، به نظر می رسد این موضوع به دلیل ضعف قانون است که اعمال نفود وقدرت سبب می شود تا برخی از مدیران به صورت سلیقه ای وارد این حوزه شوند.

وی همچنین معتقد است؛ قوانین محکمی برای خصوصی سازی شرکت های پتروشیمی وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خصوصی سازی امری اجتناب ناپذیر برای شرکت ها است، می گوید: باید شرکت های پتروشیمی قبل و پس از واگذاری مورد بررسی ونظارت قرار بگیرند، تا مشخص شود که شرکت هایی که واگذار شده اند در حال حاضر چه مسیری را پیموده اند.

وی ادامه می دهد؛ مشکلات شرکت های پتروشیمی پیش از واگذاری باید کاملا حل شده و سپس با قیمت گذاری مناسب و به صورت مزایده واگذار شوند.

به عقیده مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران پس از واگذاری شرکت ها، باید سهام آنها در بورس عرضه شود.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار