کد خبر : 46399

هیات مدیره آریا تصویب کرد:

50 درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته

50 درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته

پتروتحلیل-افزایش سرمایه 50 درصدی آریاساسول از محل سود انباشته به تصویب هیات مدیره این شرکت رسید و گزارش توجیهی مصوب در سامانه کدال بارگزاری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، به منظور اجرای یک پروژه در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات تولیدی، افزایش سرمایه 50 درصدی از محل سود انباشته در دستور کار قرار گرفت تا سرمایه شرکت از مبلغ 917 میلیارد تومان به 1،375 میلیارد تومان افزایش یابد و بخشی از منابع مورد نیاز این پروژه توسعه ای تامین گردد.

بر اساس این گزارش، این پروژه در دی ماه سال 1402 به بهره برداری خواهد رسید و با آغاز به تولید آن، زنجیره ارزش محصولات تکمیل و به پایداری تولید در واحد الفین شرکت نیز کمک خواهد شد ضمن اینکه سود خالص سالانه شرکت نیز بیش از 10 میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

شرکت پلیمر آریاساسول با نماد آریا، الگوی صنعت پتروشیمی کشور با اعتبار جهانی، با تولید و فروش حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن در سال، یکی از سودآورترین و بنیادی ترین شرکت‌های بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود که در شش‌ماهه اول سال جاری از 11،400 میلیارد تومان فروش خود حدود 6،500 میلیارد تومان سود خالص را محقق نموده است.

لازم به ذکر است اجرایی شدن افزایش سرمایه منوط به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار