کد خبر : 45996

چند نکته در مورد بورس در سال 1400

چند نکته در مورد بورس در سال 1400

پتروتحلیل-همایون دارابی*:1-امسال انتخابات ریاست جمهوری داریم پس طبیعی است در ماههای نزدیک به انتخابات جریان بازار دچار تلاطم شود اما همانند انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند 98 انتظار تنش و تلاطم شدید نیست لذا بازار احتمالا قبل از انتخابات با جو احتیاطی و بعد از آن با توجه به اینکه برنده انتخابات چه کسی خواهد بود واکنش نشان می دهد.ولی هر کس که در پاستور حاضر شود می بایست به اقتصاد و معیشت مردم و سهام عدالت توجه کند.

2-تلاشهای زیادی برای تعادل بازار شده است که نتیجه آنها در حال مشخص شدن است و اگر بازارهای جهانی و نرخ ارز دستخوش تغییر ناگهانی نشوند بازار فاز تعادلی خود را خواهد یافت.

3-همانند گذشته نقدینگی به شدت در اقتصاد در حال افزایش است و همین مساله باعث بروز تورم و در نتیجه ارزش مند شدن داراییها خواهد شد لذا بازار همچنان برای کسانی که در دراز مدت در بازار حضور داشته و شرکتهای دارای دارایی بالا را به قیمت مناسب خریداری کنند انتخاب اول خواهد بود.

4-کسانی در سال 1400در حاشیه امن قرار خواهند داشت که سهام با ثبات سود آوری و پی به ای معقول خریداری می کنند پس هر چیزی را به هر قیمتی خریداری نکنید.

*کارشناس ارشد بازار سرمایه

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار