کد خبر : 45527

اقدام نمایشی تحریم آریاساسول مشابه با تحریمهای قبلی صنعت پتروشیمی؛

آریا تاثیری از تحریم نمی پذیرد

آریا تاثیری از تحریم نمی پذیرد

پتروتحلیل-مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در خصوص قرار گرفتن این شرکت در لیست تحریمهای یکجانبه آمریکا گفت: این اقدام حرکتی خنثی است و در کسب و کار شرکت تاثیری ندارد.

امیر حسین بحرینی با اعلام این مطلب افزود: تحریم سریالی شرکتهای پتروشیمی از سال ۲۰۱۸ و پس از خروج یک جانبه آمریکا از توافق برجام آغاز شد، که چیزی جز مجموعه‌ای تکراری از محدودیت‌های کور نیست.

وی یاد آور شد: عملکرد موفق شرکتهای پتروشیمی تحریم شده در دو سال اخیر  نشان می دهد، این رفتار ها جز مانور تبلیغاتی برای آنها به خصوص در آستانه انتخابات آمریکا تاثیر دیگری ندارد.

مدیرعامل آریاساسول در خصوص تاثیر مستقیم این تحریمها بر عملیات شرکت گفت: باید در نظر داشت که مبادله تجاری با ایران قبل از این هم تقریبا در تمامی حوزه‌ها برای اشخاص حقیقی و حقوقی آمریکایی ممنوع بوده و شرکت‌های بزرگ و کوچک چندملیتی و غیرآمریکایی نیز به واسطه تحریم‌ صنعت نفت و پتروشیمی ایران، روابط تجاری مستقیمی با شرکت‌های پتروشیمی ایرانی ندارند. 

بحرینی تصریح کرد: شرکت پلیمر آریاساسول نیز مشابه سایر شرکتهای صنعت نفت ایران تحت همین شرایط تحریم، با درایت، تلاش حداکثری و کار تیمی اثربخش به بهترین رکوردها و ثبت نتایج بی نظیر درهمه حوزه‌ها دست یافته است و قرار گرفتن نام شرکت در لیست تحریمهای قلدرمآبانه آمریکا حرکت نمادینی است که برای حفظ فشارهای سیاسی بر ایران در فضای رسانه ای انجام شده است.  

وی در پایان گفت : در خرداد سال گذشته هم وزارت خزانه‌داری آمریکا در راستای اعمال فشار حداکثری بر کشور با صدور اطلاعیه‌ای ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی عمدتا حاضر در بازار سرمایه را حتی تکراری، به فهرست شرکت‌های تحت تحریم خود اضافه کرد اما همگی با صلابت در اجرای فعالیتهای خود موفق هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار