کد خبر : 40137

بهبود قیمت پی وی سی متاثر از بازار آتی

با وجود افزایش قیمت در هفته جاری، اما بازیکنان در طول روزهای آینده اصلاحات رو به پایین را رد نمی کنند، البته تا زمانی که تقاضا همچنان ضعیف باشد. ضعف بازارهای انرژی و همچنین اتیلن نیز از این انتظارات پشتیبانی می کند

بهبود قیمت پی وی سی متاثر از بازار آتی

پتروتحلیل- در چین، بازار محلی پی وی سی متاثر از بازار آتی، اندکی قوی شد.

به گزارش «پتروتحلیل»، البته برخی از بازیکنان از تساوی اخیر ابراز نگرانی کردند، زیرا تقاضا به پایان فصل پیوسته است.

در بازار محلی، قیمت های پی وی سی بر پایه اتیلن از هفته گذشته 4 تا 11 دلار در هر تن افزایش یافته است، این در حالی است که قیمت پی وی سی بر پایه استیلن بیشتر و حدود 23 تا 29 دلار در هر تن رشد کرده است.

قراردادهای پی وی سی نیز در بورس کالای دالیان چین تا روز 28 ژوئن به صورت هفتگی 36 دلار در هر تن افزایش یافته است.

یک معامله گر گفت که قیمت های محلی به ویژه پی وی سی بر پایه استیلن، در این هفته افزایش می یابد. با این حال تقاضا هنوز قوی است و به همین دلیل ما فکر می کنیم که قیمت ها احتمالا در کوتاه مدت اصلاح شود.

یکی دیگر از معامله گران گفت: شکاف قیمت بین پی وی سی بر پایه اتیلن و استیلن در حال حاضر بسیار کم است. وی تاکید کرد: بررسی ها هم نشان می دهد که این دو محصول در حال حاضر دارای کمترین شکاف از زمان آغاز سال جاری قرار دارد.

در بازار واردات، محدوده کلی قیمت برای پی وی سی  به K67 به صورت نقدی 860 تا 870 دلار در هر تن سی ای اف پایدار بوده است. گزارش ها نشان می دهد که واردات پی وی سی ماه مه چین در سال جاری 5.3 درصد و در ماه به میزان 10.2 درصد کاهش یافته و به 51.119 تن رسیده است.

با وجود افزایش قیمت در هفته جاری، اما بازیکنان در طول روزهای آینده اصلاحات رو به پایین را رد نمی کنند، البته تا زمانی که تقاضا همچنان ضعیف باشد. ضعف بازارهای انرژی و همچنین اتیلن نیز از این انتظارات پشتیبانی می کند. با این حال برخی از بازیکنان هم معتقدند که تعمیرات و نگهداری برخی خطوط می تواند افت احتمالی قیمت را کاهش دهد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار