کد خبر : 7753

palaishgah
پتروتحلیل- بورس اوراق بهادار امروز نیز با ثبت ۱٫۸۱درصد بازدهی به رشد بی محابا خود ادامه داد تا بازدهی معامله گران در سال جاری به ۹۰درصد برسد. در حالی که مذاکرات اتمی در ژنو دور نمای توافقی را به نمایش گذاشته است بازار سرمایه همچنان با ورود نقدینگی سنگین مواجه است که بخش عمده این نقدینگی به سوی پتروشیمی، پالایشگاه و معدنی -فلزی جریان پیدا می کند این امر باعث شده برخی از نمادها در این گروهها با صف خرید همراه شوند. در گروه پتروشیمی کرمانشاه با انتشارگزارش مطلوب به صف خرید رسید تا بار دیگر پتروشیمی ها با تحقق انتظار گزارشهای مثبت همراه شوند.
کرمانشاه در پیش بینی گزارش ۶ ماهه برای سال مالی منتهی به ۹۲/۱۲/۲۹ سود هر سهم را مبلغ ۲۰۲۳ ریال اعلام کرد که نسبت به آخرین پیش بینی ۵ درصد تعدیل مثبت داشته است . همچنین لازم به ذکر است که در ۶ ماهه نخست منتهی به ۹۲/۶/۳۱ ، ۱۲۰۶ ریال ان را که معادل ۶۰ درصد می باشد را پوشش داده است.
در همین حال در گروه پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس در آخرین لحظات با عرضه صف خرید همراه شد.گفته می شود که سازمان خصوصی سازی تا ۱۰۰میلیون سهم بیش از بلوک ۳۸درصدی در اختیار داشته است که تاکنون نزدیک ۳۰میلیون سهم عرضه شده است همین مساله سبب شده است برخی از حقوقیها برای خرید سهم از فرصت عرضه کنونی استفاده کنند. در گروه پالایشگاه رشد برخی از نمادها نظیر پالایشگاه لاوان رشد قابل ملاحظه ای را پیدا کرده اند همین امر انتظار و احتیاط برای انتشار گزارش های شش ماهه را افزایش داده است هر چند که نمادهای دیگر گروه از جمله اصفهان,بندرعباس و تبریز و تهران قیمتهای متعادل تری دارند.در گروه شیمیایی نمادهای شوینده وضعیت بهتری امروز تجربه کردند.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار