کد خبر : 46029

انتظار برای روشن شدن ابهامات برجام؛

کمای ادامه دار بورس زیر سایه دامنه نوسان نامتقارن

کمای ادامه دار بورس زیر سایه دامنه نوسان نامتقارن

پتروتحلیل-بازار سرمایه امروز هم شاهد معاملات بی رمق و کم حجمی بود. تصمیم متولیان بازار در ایجاد دامنه نوسان نا متقارن، گرچه برای آن ها، موجب ایجاد زمان برای اهداف ذهنشان شد، اما بازار کم جان سرمایه را به کما برده است.

فعالین بازار، همچنان منتظر روشن شدن ابهامات و چشم انتظار خبرهای جدید از مذاکرات جدید برجامی می باشند. تنها خبر مثبت این روزها، نامه دیروز وزیر اقتصاد به بانک ها بود که طی آن از همه بانکهای دولتی خواست تا حداکثر سود 16 درصد یکساله را رعایت کنند، در واقع نرخ هایی که بالاتر از این عدد پرداخت شود هزینه قابل قبول مالیاتی نیست که می تواند باعث جذب منابع جدید به بازار سرمایه شود. امیدواریم گام های مثبت بیشتری جهت بازگشتن اعتماد به بازار سرمایه برداشته شود.

شاخص در پایان معاملات امروز با افت 9.775 واحدی به عدد 1.230.920 واحد رسید. ارزش معاملات که روزگاری بازار به محدوده 20 هزارمیلیارد تومانی آن عادت کرده بود، فقط 1.420 میلیارد تومان بوده است!

تنها 18 نماد با صف خرید همراه بوده که مهمترین آن معاملات جالب و در نهایت صف خرید نماد غبشهر بود. نمادهای وبملت در گروه بانکی و خزامیا در گروه خودرویی نیز معاملات روان و مثبتی را تجربه کرده اند. امیدواریم در چند روز آینده با پر شدن ظرف زمانی ریزش، شاهد معاملات بهتری در سایر نماد های تاثیر گذار بر بازار باشیم. جمع ارزش صف های فروش هم در پایان بازار 5,870 میلیارد تومان بوده است. امروز هم شاهد خروج پول حقیقی به میزان 432 میلیارد تومان بودیم.|سبد گردان داریوش

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار