کد خبر : 19890

sabok1

پتروتحلیل- حجم معاملات محصولات پتروشیمی در هفته ای که گذشت ۳۰ درصد رشد داشت.

به گزارش «پتروتحلیل»، با توجه به تزریق امید به بازار پتروشیمی متاثر از مقابله با محموله های ارزان قیمت و به کف رسیدن قیمتی برخی از محصولات در هفته گذشته شاهد بودیم که حجم معاملات به ۲۹ هزار و ۵۳۰ تن رسید، به این ترتیب حجم معاملات در هفته ای که گذشت نسبت به هفته ماقبل آن ۶ هزار و ۷۸۴ تن افزایش حجم معاملات داشتیم.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در این باره به خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: افزایش حجم خریدها نشان داد که حتی در شرایط رکود قیمت با حجم معاملات رابطه معکوسی دارد، به طوری که با افت قیمت های پایه، حجم معاملات با افزایش روبه رو شد.

وی در ادامه خاطر تاکید کرد: افزایش حجم خریدها نشان داد که مصرف کنندگان با وجود شرایط رکودی، حاضر هستند در زمان افت قیمت ها و منطقی شدن بازار، خرید کرد و به نوعی به عرضه کننده برای گذر از رکود کمک کنند.

البته باوجود افت قیمت های پایه مصرف کنندگان همچنان برای خرید پلی اتیلن های سبک فیلم، پلی اتیلن های سنگین فیلم، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و بادی تردید دارند؛ چرا که به عقیده کارشناسان هنوز قیمت این کالاها برای خرید به صرفه نیست.

این در حالی است که حجم معامله پلی اتیلن های سبک فیلم با وجود کاهش نرخ، در هفته ای که گذشت ۸۰ تن کمتر از هفته ماقبل آن بود.

به گفته معامله گران با وجود اینکه در بازارهای جهانی قیمت پلی اتیلن های سبک فیلم، پلی اتیلن های سنگین فیلم، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و بادی مناسب شده، اما به نظر می رسد در بازار داخل هنوز قیمت این کالاها منطقی نشده است و یا اینکه هنوز محموله های ارزان تر از عرضه های بورسی برای ارایه به مشتریان وجود دارد.

البته در گروه سنگین بادی و تزریقی با توجه به اینکه میزان عرضه های پتروشیمی جم اندک است، این کالاها با استقبال خوبی متاثر از عرضه های اندک روبه رو شدند که به نظر می رسد اگر عرضه های آنها با حجم بالاتری انجام می شد، مانند کالاهای دیگر به این میزان مورد توجه بازاریان قرار نمی گرفتند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار