کد خبر : 19305

monoetilen

پتروتحلیل- جوش شیرین شیراز ، منو اتیلن گلایکول(MEG) و دی اتیلن گلایکول(DEG) مارون و کریستال ملامین خراسان از کالاهای پرطرفدار روز گذشته بودند، به طوری که معامله گران برای خرید آنها به رقابت پرداختند.

به گزارش «پتروتحلیل» این در حالی است که اکثر محصولات پتروشیمی روز گذشته وارد سیستم مچینگ شده و با اقبال از سوی معامله گران روبه رو نشدند.

دی اتانول آمین، دی اتیل هگزانول، منومر وینیل استات، نرمال بوتانول شازند، زایلین مخلوط - OFF درجه یک بندرامام، اسیداستیک فن آوران، سودکاستیک اروند،کربنات سدیم سبک، سنگین و اوره صنعتی شیراز، اوره صنعتی خراسان و اسید ترفتالیک تندگویان در این روز وارد سیستم مچینگ شدند و اقبالی نداشتند.

میثم باقری، مدیرکالایی کارگزاری پگاه یاوران نوین با اشاره به کاهش حجم تقاضا در معاملات محصولات شیمیایی به خبرنگار پتروتحلیل گفت: معاملات کم رمق دی اتیل هگزانول نشان می دهد که بازار محصولات شیمیایی با رکودی سنگین روبه رو است، به طوری که روز چهارشنبه معامله گران تنها ۲۲ تن از این کالا را با قیمت پایه خریداری کردند. همچنین منومر وینیل استات(VAM) هم شرایط خوبی را ندارد و با قیمت پایه معامله می شود.

در همین حال منو اتیلن گلایکول(MEG) در روز چهارشنبه کالایی بود که با وجود افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت پایه آن نسبت به دو هفته گذشته با استقبال نسبتا خوبی روبه رو شده و عرضه ۱۱۰۰ تنی شازند آن با قیمت پایه معامله شد. بخشی از آن وراد سیستم مچینگ شد، اما در نهایت معامله گران در مچینگ این کالا را خریداری کردند. منو اتیلن گلایکول(MEG) و دی اتیلن گلایکول(DEG) مارون هم با رقابت جزیی خریداران مورد معامله قرار گرفت.

جوش شیرین پتروشیمی شیراز هم در هفته های گذشته با رقابت از سوی معامله گران خریداری می شد، این هفته از یک هزار و ۳۴۵ تا یک هزار و ۳۶۸ تومان برای رقابت شد. به این ترتیب قیمت این کالا به گفته تاجران در بازار داخل به یک هزار و ۵۷۰ تومان در هر کیلو رسید.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار