کد خبر : 46615

واحدها در مجموع دارای ظرفیت یک میلیون تن آمونیاک هستند. هزینه‌های تولید با توجه به قیمت‌های بالای گاز طبیعی افزایش یافته است.

پتروتحلیل-مقامات این شرکت گفتند، غول صنعت کود جهانی شرکت یارا در واکنش به سیر صعودی قیمت‌های گاز، تولیدات خود را در دو واحد اروپایی خود کاهش می‌دهد.

شرکت گفت، ظرفیت تولید آمونیاک و اوره در واحدهای فرارا و لهاوره به ترتیب در ایتالیا و فرانسه، تا آخر هفته به 45 درصد می‌رسند. این دو واحد دارای ظرفیت مجموع 1 میلیون تن در سال آمونیاک و 900 هزار تن اوره می‌باشند.

یکی از تاجران اروپایی آمونیاک گفت: «من در انتظار همچنین اتفاقی بودم. دیگر شرکت‌ها نیز از این روند تبعیت خواهند کرد.» 

قیمت‌های گاز طبیعی هلند از یک سال گذشته 100 درصد افزایش یافته، و براساس داده‌های ماهانه پلتس قیمت‌های گاز هلند در یک سال گذشته از میزان 5.622 دلار در هر میلیون بی‌تی‌یو، در میزان 67.925 دلار در هر میلیون بی‌تی‌یو قرار گرفته‌اند.

گاز طبیعی خوراک عمده در تولید آمونیاک می‌باشد. براساس تخمین هزینه شرکت یارا، با در نظر گرفتن قیمت‌های حال حاضر گاز، هزینه‌های تولید آمونیاک در میزان 2474 دلار در هر تن ارزیابی می‌شود.

پلتس براساس شاخص ارزش در میزان 1500 دلار در هر تن و اوج‌گیری هزینه‌های نقدی، قیمت‌های آمونیاک شمال غرب اروپا را در 8 مارس در میزان 1400 دلار در هر تن سی‌ف‌آر ارزیابی کرد. این بالاترین قیمت آمونیاک از 12 اکتبر 2021، زمان آغاز ارزیابی قیمت‌های این محصول توسط پلتس می‌باشد.

شرکت گفت به بررسی شرایط ادامه داده، و از سیستم تولید جهانی خود برای تداوم تامین مشتریانش استفاده خواهد کرد. آن‌ها البته با توجه به شرایط چالش‌برانگیز بازار، جایی که لازم باشد تولیدات را کاهش خواهند داد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار