کد خبر : 4333

مبادلات پی وی سی در بورس کالا امروز با بی رونقی همراه بود، به طوری که ۱۱۳۰ تن پی وی سی S65 بندرامام با نرخ پایه ۲۵۳۱ تومان خریداری شد، حال آنکه میزان عرضه آن ۳۵۰۰ تن بود، همچنین حجم فروش پی وی سی S65 غدیر هم ۲۰ تن بود و تنها گرید پی وی سی که در این روز با سقف قیمت خریداری شد، S60 آبادان بود، این کالا که با نرخ پایه ۲۶۵۷ تومان و حجم هزارتن عرضه شده بود با سقف قیمت یعنی ۲۷۰۹ تومان توسط کارگزاران خریداری شد. پی وی سی S60 آبادان سلف و تاریخ تحویل آن ابتدای مهرماه بود.

به گزارش پتروتحلیل، پس از مبادلات اخباری مبنی بر تعویض خط تولید S65 بندرامام به S60 انتشار یافت که خریداران S60 آبادان را تشویش های همراه کرد؛ چرا که با تغییر خط تولید S65 بندرامام به S60، به احتمال زیاد نرخ این کالا در بازار داخل با افت روبه رو شود، به گفته خرمی، تاجر بازار پی وی سی احتمال می رود نرخ S60 آبادان با توجه به این خبر با افت چشمگیر مواجه شود؛ چرا که کیفیت محصول بندرامام و تحویل فوری این مجتمع، همچنین پالت پلاستیکی این کالا در پتروشیمی بندرامام بسیاری از خریداران را جذب خواهد کرد.

گفته می شود بندرامام به دلیل نداشتن پاکت S65 به اجبار در حال تعویض خط تولید این کالا به S60 است. در همین حال بازار آزاد پی وی سی هم در روزهای اخیر در رکود به سر برده و نرخ های گریدهای متفاوت پی وی سی هم تغییر محسوسی نداشته است، بیشتر معامله گران بعید می دانند بازار با تغییرات عمده در روزهای آینده مواجه شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار