کد خبر : 3324

قیمت پی وی سی S70 پتروشیمی بندرامام و آبادان امروز به دلیل انتشار خبرهایی مبنی بر تغییر خطوط تولید پتروشیمی اروند و غدیر از S65 به S70 با افت مواجه شد. به طوری که S70 آبادان با ۷۰ تومان کاهش به نرخ ۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. به گزارش پتروتحلیل، همچنین S70 بندرامام که در بازار داخل با حجم بسیار پایین و با قیمت هایی در حدود ۴ هزار و ۸۵۰ تومان معامله می شد هم با کاهش قیمت مواجه شد، اما به دلیل حجم پایین موجودی این بار در بازار داخل تاجران از اعلام نرخ واقعی آن خودداری کردند.

به گفته ایرانی، کارشناس بازار پی وی سی S70 پتروشیمی غدیر به احتمال زیاد در هفته جاری با توجه به شروع تولید در بورس کالا عرضه خواهد شد و تولید S70 اروند نیز از اوایل مردادماه آغاز می شود. این در حالی است که نرخ S65 پتروشیمی بندرامام، غدیر، آبادان و اروند امروز با توجه به تغییر خط تولید این کالا در مجتمع اروند و غدیر با افزایش اندک روبه رو شد، به طوری که پی وی سی S65 بندرامام، آبادان و غدیر ۳۰ تومان و S65 اروند ۱۰ تومان نسبت به روز گذشته توسط تاجران پیشنهاد شدند. گفته می شود پتروشیمی اروند در حال انجام تعهد صادرات S65 به کشورهای همسایه است.

به گفته ایرانی، S57 و S70 با توجه به شرایط خاص ۲۰ درصد کمتر از S65 قابلیت تولید دارد، از این رو نرخ آن هم گران تر از گریدهای دیگر است. البته امروز بازار پی وی سی همچنان با رکود همراه بود، این در حالی است که کارشناسان بازار احتمال نمی دهند نرخ جهانی پی وی سی که در حال حاضر ۱۰۳۰ تا ۱۰۴۰ دلار در منطقه خلیج فارس است، تغییر محسوسی پیدا کند. از سوی دیگر عدم تردد کشتی ها برای حمل و نقل هم سبب شده تا انتظارها برای تغییرات عمده در این بازار کاهش یابد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار