کد خبر : 16534

پتروتحلیل- معاون وزیر نفت از مکاتبات جدید وزارت نفت با سازمان مدیریت و برنامه ریزی به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت یکی از بزرگترین پروژه‌های نیمه کاره صنعت پتروشیمی خبر داد.

به گزارش«پتروتحلیل»، «عباس شعری مقدم » درباره آخرین وضعیت تکمیل خطوط لوله انتقال اتیلن کشور گفت: در مسیر خط لوله اتیلن غرب ساخت و راه اندازی دو ایستگاه جدید تقویت فشار از پیشرفتی بیش از ۵۰ درصدی برخوردار است و پیش بینی می شود این تاسیسات جدید تا پایان سال جاری نصب و به طور کامل در مدار بهره برداری قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه در ادامه تکمیل فاز دوم خط لوله اتیلن غرب باید یک خط لوله حدود ۱۸ کیلومتری از مهاباد تا میاندوآب احداث شود، تصریح کرد: در حال حاضر لوله های مورد نیاز این پروژه خریداری شده و لوله گذاری در حال انجام است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه احدث و راه اندازی خط لوله تامین خوراک مجمتع پتروشیمی همدان هم در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: از این رو با توجه به اینکه طرح پتروشیمی همدان از پیشرفت اجرایی بالایی برخوردار نبوده، احداث این خط لوله جدید فعلا در اولویت نیست.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یادآوری اینکه هم اکنون شاخه دنای خط لوله غرب نیز به دو دلیل معطل مانده است، اظهار کرد: مجتمع های استفاده کننده از این خط لوله هنوز پیشرفت چندانی نداشته اند و دوم آنکه با اجرای خصوصی سازی، عملا شرکت ملی صنایع پتروشیمی پولی برای تکمیل آن ندارد.

این مقام مسئول از مکاتبات جدید وزارت نفت با سازمان مدیریت و برنامه ریزی به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت یکی از بزرگترین پروژه‌های نیمه کار صنعت پتروشیمی خبر داد و افزود: در این نامه خواستار تخصیص بودجه ای از منابع عمومی برای تکمیل این خط لوله پتروشیمی شده است.

Bottom of Form

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار