کد خبر : 16532

پتروتحلیل- مدیر عامل شرکت پتروشیمی آبادان گفت: طرح استفاده از گازهای خروجی از این مجتمع، برای حفاظت از محیط زیست و با همکاری یک شرکت خصوصی و دانشگاه صنعت نفت آبادان در دست اجراست و تا پایان خرداد ماه امسال در این شرکت بهره برداری می شود.

به گزارش «پتروتحلیل»، «علیرضا صدیقی زاده » گفت: طرح استفاده از گازهای خروجی در پتروشیمی هم اکنون در مرحله مهندسی تفصیلی است که با اجرای کامل آن، دو مشعل این مجتمع خاموش شده و گازهای خروجی نیز برای افزایش بهره وری و تولید استفاده می شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح، سالانه حدود ۹۰ میلیارد ریال برای این شرکت ارزش افزوده ایجاد می کند و مصرف گاز را کاهش می دهد، افزود: در راستای توسعه فضای سبز و حفاظت از محیط زیست نیز سال گذشته حدود هفت هزار اصله نهال در این مجتمع کاشته شده است که تاثیر فراوانی بر حفاظت از محیط زیست دارد.

وی بازیافت پساب خروجی از کارخانه و استفاده مجدد از این پساب در چرخه تولید را از دیگر اقدامات این شرکت در حفظ محیط زیست عنوان کرد و افزود:در این طرح که در پنج فاز تعریف شده است، پساب خروجی در بخش غیر صنعتی نظیر آبیاری فضای سبز مصرف می شود.

مجتمع پتروشیمی آبادان سه محصول عمده تولید می کند که شامل «پی وی سی» به ظرفیت ۱۱۰ هزار تن، «کاستیک سودا» به ظرفیت ۳۰ هزار تن و« دی دی بی» به ظرفیت ۱۵ هزار تن در سال است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار