کد خبر : 13905

boorsoragh2

معاون ناشران و اعضاء بورس اوراق بهادار تهران با اشاره به اینکه ۲ ابهام اساسی پالایشگاه‌ها که منجر به عدم بازگشایی آنان در تالار شیشه‌ای شده، مربوط به نحوه کیفی‌سازی سال ۹۳ و اختلاف‌نظر بر سر خوراک است، گفت: قرارداد مکتوب میان پالایشی‌ها، شرکت ملی پالایش و پخش و وزارت نفت به طور کامل امضاء نشده است.

امیرحمزه مالمیر در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که مهمترین ابهامات شرکت‌های پالایشی که منجر به عدم بازگشایی این نمادها در بورس شده است، اظهار داشت: یک ماه پیش مقرر شد که حداکثر تا یک هفته شرکت‌های پالایشی با پالایش و پخش و وزارت نفت قرارداد مورد توافق را امضا کنند.

رئیس سابق اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: این قرارداد هنوز به امضای تمام شرکت‌های پالایشی نرسیده و برخی از آنها این قرارداد را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله حل شده میان شرکت‌های پالایشی و پالایش و پخش، عدم اعمال کیفی‌سازی برای سال ۹۲ بود گفت: در این مورد مقرر شد تا نحوه اعمال کیفی‌سازی برای سال ۹۳ مورد توافق قرار گیرد به نحوی که دو طرف آن را قبول داشته باشند.

مالمیر در ادامه با بیان اینکه در جریان جزئیات بیشتر توافق میان پالایشگاه‌ها با پالایش و پخش و وزارت نفت نیستم و اخبار را از سازمان بورس دریافت می‌کنم، گفت: دو ابهام اساسی شرکت‌های پالایشی در خصوص نحوه اعمال کیفی‌سازی برای سال ۹۳، نحوه تسویه نرخ خوراک و فرآورده‌های با پالایش و پخش و توافق بر سر قرارداد فی‌مابین است که منجر به عدم بازگشایی این نمادها با توجه به عدم امکان ارائه صورت‌های مالی دقیق در بورس شده است.

وی تأکید کرد: شرکت‌های پالایشی و پالایش و پخش هنوز میان یکدیگر اختلاف‌نظرهایی دارند که تمام پیگیری‌ها بر این اساس بود که به قراردادی بلندمدت مورد تفاهم و توافق طرفین ختم شود.

معاون شرکت بورس با بیان اینکه قرارداد تهیه شده در وزارت نفت هنوز به امضای تمام شرکت‌های پالایشی نرسیده است، گفت: برخی پالایشگاه‌ها این قرارداد را امضاء و برخی دیگر آن را قبول ندارند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار