کد خبر : 5710

محمدرضا پورابراهیمی، ناظر بازار سرمایه از طرف مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با تشریح جزئیات اولین جلسه روز گذشته شورای عالی بورس اظهار داشت: در جلسه دیشب تأکید شد تا اهداف بازار سرمایه با تیم فعلی دنبال شود.
وی ادامه داد: در این جلسه که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، از ادامه همکاری‌ها با تیم فعلی بازار سرمایه حمایت و در این میان برحل مسائل و مشکلات و نقض‌هایی که وجود دارد تأکید شده است. پورابراهیمی گفت: در این جلسه راهبردهای جدید و برنامه‌های عملیاتی خوبی ارائه شد و قرار شد تا مجموعه بازار سرمایه مشکلات اساسی موجود را برطرف کند.
عضو حقیقی شورای عالی بورس با بیان اینکه وزیر اقتصاد بر توجه بیشتر بازار سرمایه تأکید کرده است، گفت: قرار شد تا بازار سرمایه در چارچوب‌های کلی متمرکز و برنامه‌های خود را در جلسات آینده ارائه کند تا در مورد آنان تصمیم‌گیری شود.
قول رئیس سازمان بورس برای راه‌اندازی بورس ایده تا دو ماه آینده
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که همواره پیگیر آن بودیم راه‌اندازی بورس ایده بود که رئیس سازمان بورس در این باره قول داده تا دو ماه آینده آن را عملیاتی کند.
وی با اشاره به زمان افتتاح ETF‌ها (اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس) تصریح کرد: قرار بود تا هفته گذشته این صندوق افتتاح شود اما با نظر رئیس سازمان بورس مبنی بر حضور وزیر اقتصاد و جمعی از مسئولان، در یکی دو هفته آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
بحث تحقیق و تفحص از سازمان بورس مطرح نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال گذشته بحث تحقیق و تفحص از سازمان بورس اوراق بهادار مطرح بود،گفت: این طرح پس از آمدن به صحن علنی مجلس شورای اسلامی، رأی نیاورد. وی ادامه داد: در سال جاری موضوعی در رابطه با تحقیق و تفحص از این سازمان مطرح نشده و در صورت وجود تخلفی باید دستگاه‌های نظارتی پیگیر آن باشد. پورابراهیمی تأکید کرد: بنده به عنوان ناظر بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی آمادگی دارم تا موارد و تخلفاتی که در بازار وجود دارد به دستگاه‌های نظارتی گزارش کنم.
وی درباره اقداماتی که تاکنون در سیستم نظارتی بازار سرمایه انجام داده است، گفت: مسائلی در رابطه با تخلفات کارگزاری‌ها، سهامداران حقیقی و مشکلات نظارتی و سختگیری‌های غیرضروری از جمله مواردی است که در مورد آن پیگیری‌ها انجام شده است.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار