کد خبر : 47226

واکنش بازار پی وی سی چین به سیاست حمایتی دولت برای ساخت و ساز املاک

قیمت پی وی سی در چین با کاهش 5 دلاری در هر تن به 800-830 دلار در هر تن CFR چین رسیده است…

واکنش بازار پی وی سی چین به سیاست حمایتی دولت برای ساخت و ساز املاک

پتروتحلیل- در چین، بازار پی وی سی به شدت به سیاست حمایتی دولت برای ساخت و ساز املاک که در پایان ماه مه اعلام شد، واکنش نشان داده است، در حالی که خرید نقدی کاهش یافته و انتظارات بازار به طور کامل محقق نشد. بخش ساخت و ساز، محرک اصلی تقاضای پی وی سی، شروع به تجربه کندی فصلی کرده است که بیشتر به نرم شدن شرایط بازار کمک می کند. کرایه های بالای حمل و نقل باعث احتیاط خریدارانی شده است که خریدهای خارجی را در نظر می گیرند. در نتیجه، قیمت پی وی سی در چین با کاهش 5 دلاری در هر تن به 800-830 دلار در هر تن CFR چین رسیده است. علاوه بر این، آتش‌سوزی در یکی از شرکت‌های تابعه گروه صنایع شیمیایی بوهای در تیانجین در 25 ژوئن علیرغم ایجاد صدمات و واکنش اضطراری، تأثیر جزئی بر عرضه کلی PVC داشت. فعال ترین معاملات آتی PVC برای تحویل در ماه اوت در بورس کالای دالیان چین در هفته جاری با 92 یوان / تن (13 دلار در هر تن) کاهش یافت و به 5994 یوان / تن (825 دلار / تن) EXW رسید.

در هند، قیمت PVC تحت تأثیر ترکیبی از عوامل صعودی و نزولی قرار گرفته است. فعالان بازار به سطوح پایین موجودی PVC اشاره کرده اند که با ازدحام حمل و نقل به دلیل افزایش نرخ حمل و نقل و ارسال با تاخیر تشدید شده است. شروع فصل باران های موسمی تقاضا را اندکی کاهش داده است و به طور بالقوه فشار نزولی بر قیمت PVC در هفته های آینده وارد می کند. در همین حال، تولیدکنندگان آمریکایی معاملاتی را با قیمت 930 دلار در تن CIF هند برای محموله های اوت تا سپتامبر نهایی کرده اند. PVC با قیمت 920-1000 دلار در هر تن CFR هند در دسترس بوده است.

بخش پی وی سی جنوب شرقی آسیا در این هفته نوسانات جزئی را تجربه کرده است، به طوری که تقاضا پاسخگوی نیازهای فعلی است و عرضه کافی ثابت شده است. بازیگران بازار اندونزی رشد کم تقاضا را در درجه اول به دوره انتقالی منتهی به ریاست جمهوری جدید نسبت می دهند که انتظار می رود تا اکتبر ادامه یابد. PVC با قیمت 800-850 دلار CFR آسیای جنوب شرقی در دسترس بوده است و PVC تایلندی با قیمت 830 دلار / تن CIF اندونزی عرضه شده است.

با نگاهی به آینده، تقاضای پی وی سی آسیایی، به ویژه در چین و آسیای جنوب شرقی، ممکن است به دلیل عوامل فصلی بیشتر ضعیف شود. انتظار می رود قیمت ها در ابتدا ثابت باقی بمانند، با کاهش احتمالی 5-10 دلار در هر تن تا اواسط جولای پیش بینی می شود. پیش‌بینی می‌شود تقاضای هند به تدریج در میان فصل باران‌های موسمی تعدیل شود. در حالی که موجودی فعلی پایین است، هر گونه افزایش و کاهش متعاقب آن تقاضا می تواند منجر به کاهش قیمت PVC به میزان 5-10 دلار در تن شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار