کد خبر : 47210

بازارهای PS و ABS برای دور دیگری از افزایش شدید در اروپا آماده می شوند

علی‌رغم اصلاحات اخیر، قیمت‌های نقدی به بالاترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده است که در بحبوحه دسترسی شدید منطقه‌ای و اختلالات لجستیکی مانع واردات به اتحادیه اروپا شده است.…

بازارهای PS و ABS برای دور دیگری از افزایش شدید در اروپا آماده می شوند

پتروتحلیل-در سرتاسر اروپا، بازارهای استایرن شاهد افزایش 3 رقمی معاملات در ماه فوریه بودند، به طوری که فروشندگان عمدتاً به انتقال هزینه از استایرن دست یافتند. فروشندگان منطقه ای با توجه به تاخیر در تحویل و کمبود واردات، فرصتی برای بهبود حاشیه سود خود با اعمال افزایش هایی فراتر از هزینه ها داشتند. بازیکنان در حال حاضر برای دور دیگری از افزایش های قوی در ماه مارس آماده می شوند و چشمانشان به تسویه بعدی استایرن است.

علیرغم اصلاحات اخیر، استایرن نقطه ای به بالاترین حد خود در 6 ماه گذشته رسیده است

سمت هزینه یکی از محرک های اصلی روند صعودی در ماه مارس خواهد بود زیرا استایرن در طول ماه بسیار تقویت شده است.

قیمت استایرن نقدی‌ بر اساس FOB NWE به بالاترین سطح خود از نیمه دوم اوت 2023 رسیده است، قبل از اینکه در اواسط فوریه شاهد برخی اصلاحات باشیم. علی‌رغم اصلاحات اخیر، قیمت‌های نقدی به بالاترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده است که در بحبوحه دسترسی شدید منطقه‌ای و اختلالات لجستیکی مانع واردات به اتحادیه اروپا شده است.

در اخبار تولید، ترینسئو کارخانه 500000 تنی استایرن خود در ترنوزن را در نوامبر 2023 به عنوان بخشی از طرح بازسازی شرکت به طور دائم تعطیل کرد.

رپسول واحد استایرن 450000 تنی خود را در تاراگونا در ژانویه برای تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده تعطیل کرد.

خط 190000 تنی استایرن Versalis در مانتوا در ژوئیه 2022 به دلیل حاشیه کم تعطیل شد. با این حال، این کارخانه در ماه مارس مجدداً راه اندازی می شود تا نیازهای خوراک تولیدکننده را پوشش دهد، زمانی که خط بزرگتر استایرن آن تحت یک چرخش برنامه ریزی شده قرار گیرد. واحد استایرن 430000 تن در سال در اواسط آوریل تعطیل می شود و انتظار می رود تا اواسط ژوئن راه اندازی مجدد شود.

داده‌ها همچنین نشان داد که قیمت‌های بنزن نقدی‌ در ماه فوریه شاهد افزایش شدیدی بوده و به بالاترین سطح خود از جولای 2022 رسیده است، بدون توجه به تجدید نظر نزولی جزئی این هفته. بر این اساس، قیمت ها بر اساس CIF NWE از اواخر ژانویه حدود 150 دلار در هر تن افزایش یافت. شرکت‌کنندگان انتظار دارند که میزان بنزن و اتیلن ماهانه افزایش یابد، در حالی که انتظار می‌رود قراردادهای استایرن با افزایش 3 رقمی تسویه شود.

ارسال نظر