کد خبر : 47080

بازارهای جهانی PP برای افزایش ظرفیت عظیم از چین آماده می شوند

بازارهای جهانی PP برای افزایش ظرفیت عظیم از چین آماده می شوند

پتروتحلیل- بازارهای جهانی PP در حال آماده شدن برای افزایش ظرفیت قابل توجه در سال 2023 هستند. بیش از 10 میلیون تن ظرفیت جدید PP در سراسر جهان برنامه ریزی شده است که 80 درصد آن از چین است.

چین در صورتی که طبق برنامه ریزی انجام شود، افزایش ظرفیت را رهبری خواهد کرد

بازار PP چین قرار است بیش از 8 میلیون تن ظرفیت را در طول سال برآورده کند که 18 درصد آن در ماه فوریه راه اندازی شده است. دو کارخانه PP سینوپک هاینان با ظرفیت کل 400000 تن در سال در ماه گذشته به بهره برداری رسید، در حالی که کارخانه PP پتروچینا گوانگدونگ با ظرفیت 500000 تن در سال و کارخانه PP Sinochem Hongrun با ظرفیت 450000 تن در سال نیز مورد بهره برداری قرار گرفتند.

تا پایان سه ماهه اول، چهار تولیدکننده دیگر در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری از ظرفیت کل 1.7 میلیون تن هستند که شامل Dongguan Grand Resource، Guangxi Hongyi، Huating Mei Ye و Shandong Chambroad می‌شوند.

در ماه آوریل، 1.5 میلیون تن ظرفیت دیگر برنامه ریزی شده بود که 1.2 میلیون تن آن متعلق به پتروشیمی Donghua Energy (Maoming) بود. در ماه ژوئن، Ningxia Baofeng و Sinopec Anqing همچنین قصد دارند دو کارخانه PP دیگر با ظرفیت تجمعی 800000 تن در سال اضافه کنند.

به عبارت دیگر، چین تا پایان سه ماهه اول بیش از 3 میلیون تن از ظرفیت کل را راه اندازی می کند و در صورت عدم تعویق، این ظرفیت تا پایان نیمه اول سال 2023 به 5.4 میلیون تن افزایش می یابد.

زمانی که تقاضا کندتر از حد انتظار است، چین چگونه ظرفیت‌های بزرگ را مدیریت خواهد کرد؟

بازیکنان موافق هستند که پس از پایان محدودیت‌ها در سیاست صفر کووید در اوایل ژانویه، بازیابی تقاضا کوتاه مدت بود. این امر به ویژه بلافاصله پس از بازگشت از تعطیلات سال نو چینی آشکار شد.

در حالی که پیش بینی ضعیف تر از حد انتظار چین برای سال 2023 از رشد اقتصادی 5 درصدی نیز بسیاری از سرمایه گذاران در بازارهای سهام و کالا را با توجه به وضعیت کلی تقاضا در این کشور ناامید کرده است، اخیراً تمرکز روی نتایج احتمالی دو جلسه مورد بحث قرار گرفته است؛ تحریک تقاضای داخلی و تسریع بهبود اقتصادی چین.

ارسال نظر