کد خبر : 47066

سرمایه‌گذاری جدید شرکت ادنوک با نام ادنوک گاز

شرکت ادنوک گاز با ترکیب بهره‌برداری، تأمین و نگهداری و بازاریابی، تجارت‌های فرآوری گاز ادنوک و اِل‌اِن‌جی ادنوک را به یک تجارت یکپارچه جهانی تبدیل می‌کند.

سرمایه‌گذاری جدید شرکت ادنوک با نام ادنوک گاز

پتروتحلیل-شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) خبر از تشکیل و آغاز به کار شرکت جدید خود به نام ادنوک گاز از یک ژانویه داد؛ این مجموعه در حوزه فرآوری گاز، بهره‌برداری و بازاریابی فعالیت می‌کند.

شرکت ادنوک گاز با ترکیب بهره‌برداری، تأمین و نگهداری و بازاریابی، تجارت‌های فرآوری گاز ادنوک و اِل‌اِن‌جی ادنوک را به یک تجارت یکپارچه جهانی تبدیل می‌کند.

شرکت جدید، ادنوک را قادر خواهد ساخت تا استراتژی جاه‌طلبانه خود در حوزه گاز شامل خودکفایی گاز امارات متحده عربی، توسعه صنعتی و رشد اقتصادی را جامه عمل بپوشاند؛ و همچنین ظرفیت صادراتی خود برای تامین تقاضای روزافزون جهانی را گسترش دهد.

در ادامه گزارش افزوده شد: «به دنبال رشد تولیدات و ظرفیت فرآوری گاز ادنوک، مجموع مقیاس و توانایی ادنوک گاز، ارزش را به حداکثر رسانده و فرصت‌های جدیدی برای ادنوک، شرکای آن (و امارات متحده عربی) ایجاد خواهد کرد.»

ادنوک در سال گذشته با برنامه‌ای روشن به سمت یکپارچه‌سازی تجارت‌های فرآوری گاز و بازاریابی گاز به یک مجموعه با نام ادنوک گاز پیش رفت که «به طیف وسیع‌تری از مشتریان داخلی و بین‌المللی با سبد در حال گسترش محصولات گازی خدمات‌رسانی خواهد کرد.» 

مقامات ادنوک اظهار داشتند که پیش‌بینی می‌شود ادنوک گاز «فرصت‌های مالی و عملیاتی قابل ملاحظه‌ای را بگشاید.»

آن‌ها افزودند: «شرکت جدید شرکتی توانمندتر، با توانایی بیشتر در پاسخ به تقاضای متغیر بازار، و با موقعیتی مناسب برای بهره‌برداری از فرصت‌های استراتژیک برای رشد آینده خواهد بود.»

باید یاد‌آوری کنیم که ادنوک از استراتژی جسورانه جدیدی در رابطه با توسعه عملیات‌های کربن‌زدایی در مقیاس جهانی پرده برداشت.

در پی اعلام این امر، به دستورالعمل هیئت مدیره ادنوک در نوامبر 2022 در جهت تسریع به تحقق رساندن استراتژی رشد کم‌کربن و تایید انتشار کربن صفر تا 2050 اشاره شد. این امر بر اساس سابقه جالب توجه ادنوک در تولید انرژی با شدت کربن کمتر است، که شامل استفاده آن از شبکه برق کربن صفر، تعهد آن به گازسوزی صفر به عنوان بخشی از عملیات‌های همیشگی، و استقرار اولین پروژه جذب کربن در مقیاس حقیقی می‌باشد.

ارسال نظر