کد خبر : 47033

تسریع جریان متانول منطقه‌ای همزمان با تعدیل محدودیت‌های کووید در چین

از آنجایی که چندین واحد پایه گازسوز تحت تاثیر محدودیت‌های گاز در زمستان قرار گرفتند، عرضه متانول در جنوب غرب چین کاهش یافت.

تسریع جریان متانول منطقه‌ای همزمان با تعدیل محدودیت‌های کووید در چین

پتروتحلیل-با تعدیل محدودیت‌های کووید و بازگشایی تدریجی، مسافرت و لجستیک در بازار داخلی تا میزان قابل توجهی بهبود یافته است. این امر با تخلیه محصولات و کاهش ذخایر، تا میزان چشمگیری از واحدهای داخلی متانول حمایت می‌کند.

قیمت‌های متانول مناطق داخلی از اکتبر به دلیل ضعف تقاضا در کنار ذخایر بالا، روندی نزولی داشته‌اند. این اتفاق منتج به افزایش اختلاف قیمتی میان محموله‌های داخلی و ساحلی شده است. اختلاف قیمتی متانول ماه دسامبر در مغولستان داخلی در مقایسه با تایکانگ در شرق چین به 500 یوان در هر تن رسید.  همزمان با بهبود لجستیک، اختلاف قیمتی به قدری بوده است که هزینه‌های باربری را پوشش دهد. در نتیجه، جریان محموله به بازار ساحلی افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، از آنجایی که چندین واحد پایه گازسوز تحت تاثیر محدودیت‌های گاز در زمستان قرار گرفتند، عرضه متانول در جنوب غرب چین کاهش یافت. با توجه به سیر صعودی متانول داخلی، مقداری محموله از بازار شمال غرب به جنوب غرب چین جریان یافت.

 محصولات در واحدهای شمال غرب چین در حال کاهش بود و در حال حاضر در سطوح معمول قرار دارد. احتمال می‌رود با تعطیلی واحدهای پایین‌دستی در ایام سال نو، تولیدکنندگان داخلی متانول در ایام آتی به تخلیه ذخایر خود ادامه دهند. انتظار می‌رود فعالیت خرید کاهش یابد، در حالی که عملیات بازذخیره‌سازی جشنواره تعطیلات بهاره همچنان آغاز نشده است. پیش‌بینی می‌شود، قیمت‌های متانول همزمان با ضعف در کوتاه‌مدت به ثبات خود ادامه دهند.

ذخایر محصولات در واحدهای شمال غرب چین در حال کاهش بود و در حال حاضر در سطوح معمول قرار دارد.احتمال می‌رود با تعطیلی واحدهای پایین‌دستی در ایام سال نو، تولیدکنندگان داخلی متانول در ایام آتی به تخلیه ذخایر خود ادامه دهند.انتظارمی‌رود فعالیت خرید کاهش یابد، در حالی که عملیات بازذخیره‌سازی جشنواره تعطیلات بهاره همچنان آغاز نشده است.پیش‌بینی می‌شود، قیمت‌های متانول همزمان با ضعف در کوتاه‌مدت به ثبات خود ادامه دهند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار