کد خبر : 46837

اعلام قیمت‌های اوت از سوی فورموسای تایوانی، روند کاهشی پی‌وی‌سی را برای بار دیگر تشدید کرد. تولیدکننده در مقایسه با سطوح ژوئیه، قیمت‌های اولیه خود به هند، چین و دیگر بازارهای منطقه‌ای را به ترتیب 230 دلار در هر تن، 190 دلار در هر تن و 200 دلار در هر تن کاهش داد.

پتروتحلیل-قیمت‌های وارداتی پی‌وی‌سی از اواسط آوریل روندی نزولی داشته‌اند، در حالی که سرعت این روند در هفته‌های اخیر بیشتر شده است. همزمان با تقاضای کاهشی در میان بازارهای بی‌ثبات انرژی، رشد فشارهای تورمی، فراوانی عرضه و کندی فصلی در بازارهای بزرگ، بسیاری از معامله‌کنندگان معتقدند که همچنان قیمت‌ها به کف خود نرسیده‌اند.

افت سه‌رقمی قیمت‌های اوت تولیدکننده تایوانی

اعلام قیمت‌های اوت از سوی تولیدکننده بزرگ تایوانی، روند کاهشی پی‌وی‌سی را برای بار دیگر تشدید کرد. تولیدکننده در مقایسه با سطوح ژوئیه، قیمت‌های اولیه خود به هند، چین و دیگر بازارهای منطقه‌ای را به ترتیب 230 دلار در هر تن، 190 دلار در هر تن و 200 دلار در هر تن کاهش داد.

این چهارمین ماه متوالی افت قیمتی از سوی تولیدکننده بود. قیمت‌های قراردادی اوت تولیدکننده در مقایسه با آوریل، 460 دلار در هر تن به چین و 550 دلار در هر تن به هند به طور انباشتی کاهش یافته است.

میانگین هفتگی قیمت‌های پی‌وی‌سی k67 در بازارهای نقدی براساس سی‌آی‌اف در مقایسه با سطوح اوایل آوریل، 33 تا 35 درصد به چین و هند کاهش یافته است.

تولیدکننده داخلی بزرگ هند نیز قیمت‌های خود را کاهش داد

بعد از اعلام قیمت‌ها از سوی تولیدکننده تایوانی، یکی از تولیدکنندگان بزرگ هندی قیمت‌های داخلی جدید خود را کاهش داد.

تولیدکننده قیمت‌های پی‌وی‌سی k67 خود به بازار داخلی را در هفته گذشته، 8 هزار روپیه در هر تن (100 دلار) کاهش داد. تولیدکننده در ادامه هفته قیمت‌های خود را 6 هزار روپیه دیگر (75 دلار) کم کرد.

براساس میانگین داده‌های کم‌اوربیس، از آغاز روند نزولی از اواسط آوریل، قیمت‌های k67 در میانگین هفتگی (ex-warehouse هند) 34 درصد افت کرده‌اند.

یکی از تاجران فعال در داخل کشور اظهار داشت: «با توجه به افت سریع و 30 درصدی قیمت‌ها، خریداران هندی که پیش‌پرداخت 20 تا 30 درصدی را به عرضه‌کنندگان چینی ارائه داده بودند، تمایلی به پرداخت باقی آن ندارند.»

جو در بازار چین نسبتاً بهتر است؛ اما احتمالاً این روند تداوم زیادی نداشته باشد

در آغاز هفته گذشته، جو پی‌وی‌سی چین در عکس‌العمل ناخودآگاهانه دالیان معاملات آتی به اوج‌گیری قیمت‌های نفت خام، به طور جزئی بهبود یافت. بگفته تعدادی از منابع بازار، همزمان با سیر صعودی قیمت‌های معاملات آتی، قیمت‌های داخلی ثابت شده، زیرا فروشندگان از کاهش قیمت‌های نقدی خود امتناع کردند.

اگرچه، بسیاری با اشاره به تداوم ضعف تقاضا در کشور همزمان با تجدید نگرانی‌ها در رابطه با کووید، امکان هرگونه سیر صعودی در قیمت‌های پی‌وی‌سی را زیر سوال می‌برند.

خریداران جنوب شرق آسیا: افت بیش از پیش قیمت‌های داخلی بعد از اعلام قیمت‌های اوت از سوی تایوان

چندین خریدار پی‌وی‌سی در سراسر جنوب شرق آسیا و هند گفتند که انتظار دارند قیمت‌های داخلی به دنبال افت قابل‌توجه قیمت‌های تولیدکننده تایوانی، بیش از پیش کاهش یابد.

چندین تبدیل‌کننده در ویتنام اظهار داشتند: «عرضه‌کنندگان در ابتدای هفته گذشته قیمت‌های داخلی پی‌وی‌سی خود را ثابت نگاه داشتند. اگرچه با توجه به افت 200 دلاری قیمت‌های تولیدکننده تایوانی به منطقه، بر این باوریم که قیمت‌های داخلی افت محسوسی خواهند داشت. تقاضای داخلی بسیار ضعیف است.»

همچنین یکی از خریداران در اندونزی اظهار داشت: «قیمت‌های داخلی همراه با قیمت‌های اوت تولیدکننده تایوانی، به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته‌اند. تقاضا با توجه به افت تولیدات پایین‌دستی، راکد می‌باشد.»

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار