کد خبر : 46781

تقاضا همچنان در بازار پلی اتیلن ترکیه ضعیف است؛

قیمت های کمتر از محدوده برای پلی اتیلن های صادراتی ایرانی

تورم بالا، نرخ ارز ضعیف و محدودیت در اعطای وام در برخی بانک ها باعث ایجاد مشکلات مداوم برای خریداران ترکیه شده است.

قیمت های کمتر از محدوده برای پلی اتیلن های صادراتی ایرانی

پتروتحلیل-قیمت پلی اتیلن (PE) در این هفته و در بازار ترکیه با توجه به گریدها ثابت و بعضا نزولی بود.

فعالیت‌ها بسیار محدود مانده است، زیرا بازیکنان در عقب نشسته‌اند. قیمت قرارداد اتیلن اروپا در ماه ژوئیه در پایان هفته با 100 یورو به ازای هر تن کاهش یافت. بازار پلی‌اتیلن ترکیه هنوز این افت را هضم نکرده است و پیشنهادات جولای هنوز دیده نشده است.انتظار می رود پیشنهادات جدید جولای از هفته آینده شنیده شود.

مقادیر کمتر از محدوده برای مواد خاورمیانه و منشاء ایران شنیده شد در حالی که قیمت‌های منشاء ایالات متحده در یک مورد بالاتر از محدوده مشاهده شد.

هیچ یک از این سطوح در بازار گسترده تر پشتیبانی نشد.

ارزش پلی اتیلن سبک خطی با چگالی کم (LLDPE) در این هفته کاهش یافت، به جز قیمت‌های مبدا ایران که تنها در قیمت‌های بالا کاهش یافت.

یک قیمت بالاتر از محدوده برای مواد خاور میانه شنیده شد، اما اکثر بازخوردها در محدوده منتشر شده قرار داشتند.قیمت فیلم‌های با چگالی بالا و تزریقی برای تمام اورجینال‌ها در این هفته کاهش یافت.

قیمت فیلم بالاتر از محدوده برای مواد خاور میانه و پایین تر از محدوده برای محصول با مبدا ایران بود، اما مقادیر در بازار گسترده تر تایید نشد.

قیمت پلی اتیلن سنگین تزریقی HDPE در این هفته بدون تغییر بود. یک مقدار کمتر شنیده شد، اما قیمت ها در انتظار تایید بیشتر سطوح زیر محدوده، ثابت ارزیابی شدند.

تقاضا همچنان بسیار پایین است و بازار همچنان به خوبی عرضه می شود.

پیشنهادات بیشتری برای ماه جولای از هفته آینده انتظار می رود، زمانی که بازیکنان زمان برای هضم قرارداد اتیلن داشته باشند.

تعطیلات مذهبی عید قربان در پایان هفته آینده برگزار می شود و اکثر بازیکنان حداقل یک تا دو هفته از بازار خارج خواهند شد.

در نتیجه، انتظار می‌رود که سود خرید در ماه جولای ضعیف باشد. ممکن است تقاضا با بازگشت بازیکنان افزایش یابد، اما مسائل اقتصادی در ترکیه قدرت خرید آنها را کاهش می دهد.

تورم بالا، نرخ ارز ضعیف و محدودیت در اعطای وام در برخی بانک ها باعث ایجاد مشکلات مداوم برای خریداران ترکیه شده است.

به این ترتیب قیمت پلی اتیلن سبک و سنگین ایران به ترتیب در بازار ترکیه ۱۶۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار در هر تن CPT و ۱۳۷۰ تا ۱۴۳۰ دلار در هر تن اعلام شده است. همچنین قیمت پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سنگین فیلم ایران هم در بازار ترکیه ۱۴۵۰ تا ۱۴۸۰ و ۱۳۹۰ تا ۱۴۵۰ دلار در هر تن CPT گزارش شده است.

ارسال نظر