کد خبر : 46715

تداوم روند کاهشی بازارهای پلی‌اتیلن وارداتی چین به دلیل اقدامات محدودکننده و افت ارزش یوان

افت قیمت فیلم پلی‌اتیلن سبک خطی به زیر 1500 دلار سی‌آی‌اف؛ افت 20 تا 50 دلاری پلی‌اتیلن سنگین و فیلم پلی‌اتیلن سبک خطی

تداوم روند کاهشی بازارهای پلی‌اتیلن وارداتی چین به دلیل اقدامات محدودکننده و افت ارزش یوان

پتروتحلیل-همزمان با شرایط ضعف تقاضا، روند کاهشی بازاراهای وارداتی پلی‌اتیلن چین در هفته گذشته تداوم یافت. چین اخیراً محدودیت‌های کووید-19 را در چند قطب بزرگ شامل شانگهای و پکن تشدید کرده، که این امر منتج به اختلالاتی در لجستیک و نیروی انسانی همزمان با محدودیت‌های جابجایی افراد و محموله‌ها شده است.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم افت ارزش یوان در برابر دلار آمریکا است. براساس داده‌های رسانه‌های چین، ارزش یوان از اوایل آوریل در حدود 4.5 درصد نسبت به دلار افت کرده است.

سال 2015 آخرین باری بود که کشور چنین افت ارزش سریعی را تجربه کرد.این اتفاق همچنین مانعی بر سر راه تقاضای محموله‌های وارداتی بوده، و خریداران برای تامین نیازهای اساسی به بازار داخلی رجوع می‌کنند.

یکی از تاجران گفت: «قیمت‌های وارداتی پلی‌اتیلن در هفته گذشته به دلیل تقاضای ضعیف و افت ارزش دالیان معاملات آتی در اوایل هفته همزمان با افت ارزش انرژی، بیش از پیش افت کردند.» شانگهای قرنطینه‌ای که در شش هفته گذشته اعمال شده را تشدید کرد، در حالی که آزمایش‌های انبوه کرونا در پکن همچنان ادامه دارد. با توجه به افت ارزش یوان در برابر دلار آمریکا، تقاضا به خصوص برای محموله‌های وارداتی محدود است. صادرات آوریل چین کمترین میزان در طی دو سال گذشته بود، که فشار را بر اقتصاد چین و نگرانی‌ها در میان معامله‌کنندگان را بیشتر کرد.»

قیمت‌های پلی‌اتیلن (سی‌آی‌اف) چین به کمترین میزان‌های ژانویه نزول کردند

براساس داده‌های کم‌اوربیس، قیمت‌های پلی‌اتیلن سبک، پلی‌اتیلن سنگین و فیلم پلی‌اتیلن سبک خطی در میانگین هفتگی (سی‌آی‌اف چین) از اوایل آوریل دچار افت قیمت شده، و به کمترین میزان‌های خود از اواسط تا اواخر ژانویه نزول کردند.

افت قیمت فیلم پلی‌اتیلن سبک خطی به زیر 1500 دلار سی‌آی‌اف؛ افت 20 تا 50 دلاری پلی‌اتیلن سنگین و فیلم پلی‌اتیلن سبک خطی

قیمت‌های کلی پلی‌اتیلن سبک وارداتی از میزان هفته‌های گذشته 30 تا 60 دلار در هر تن افت کردند و در میزان 1450 تا 1480 دلار در هر تن (سی‌آی‌اف چین، نقدی) قرار گرفتند.

همچنین میزان کلی قیمتی پلی‌اتیلن سنگین و فیلم پلی‌اتیلن سبک خطی 20 تا 50 دلار در هر تن افت کردند و به ترتیب در میزان 1150 تا 1190 و 1140 تا 1300 دلار در هر تن (سی‌آی‌اف چین، نقدی) قرار گرفتند.

ارسال نظر