کد خبر : 46456

گذر گردبادهای سهمگین از 5 مایلی مجموعه. قطعی برق در روزهای بعد برطرف شد.

پتروتحلیل-سخنگوی شرکت در ایمیلی در 13 دسامبر گفت، در روز 11 دسامبر، بعد از گذر گردباد‌های سهمگین از داخل این ایالت، مجموعه پلی‌وینیل کلرید وستلیک کنتاکی دچار قطعی برق شده، اما این واحد آسیبی ندید. 

سخنگوی شرکت چیپ سوئرنگان در بیانیه‌ای گفت: «این گردبادهای سهمگین از حدود 5 مایلی جنوب مجموعه عبور کردند. درحالی‌که واحد آسیبی ندیده، اما برق تمام مجموعه قطع شده، که این امر عملیات‌های کوتاه‌مدت مجموعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.»

سوئرنگان در روز 13 دسامبر تایید کرد که قطعی برق مجموعه برطرف شده و واحدها همگی عملیات خود را از سر گرفته‌اند. این مجموعه شامل واحد پی‌وی‌سی با ظرفیت 680388 تن در سال، واحد بالادستی وینیل کلرید مونومر با ظرفیت 680 هزار تن در سال، واحد کراکینگ با ظرفیت 331763 تن در سال، و واحد کلر – قلیا با ظرفیت تولید 249475 تن در سال کلرین و 274423 تن در سال سدیم هیدروکسید می‌باشد. 

از پی‌وی‌سی در ساخت لوله، فریم پنجره، وینیل سایدینگ و دیگر محصولات استفاده شده، درحالی‌که سدیم هیدروکسید محصول فرعی تولید کلرین و خوراک اساسی برای صنایع آلومین، خمیر و کاغذ می‌باشد.

او همچنین اشاره داشت که شرکت تمام کارکنان خود اعم از کسانی که از طوفان در امان بوده، و یک‌سری دیگر که منزل‌هایشان به واسطه این طوفان آسیب دیده را در نظر داشته است. 

زنجیره این طوفان‌های سهمگین که از 10 دسامبر آغاز شد، از پنج ایالت شامل کنتاکی گذر کرد. به گفته دفتر فرماندار کنتاکی، میفیلد شهری با 10 هزار سکنه در جنوب غربی شهر کالورت، شامل کارخانه شمع‌سازی با 110 کارگر داخل آن، تحت تاثیر تخریب‌های جدی این طوفان قرار گرفتند.

طوفا‌ن‌ها از میفیلد به سمت شمال شرق رفته و به شهر بنتون رسیده (در 17 مایلی جنوب شهر کالورت)، و سپس به سمت شرق پیشروی کردند.

فرماندار کنتاکی اندی بشر در 13 دسامبر گفت که، شاهد چهار گردباد بودیم که یکی از آن‌ها حداقل 200 مایل روی زمان باقی ماند، «و هر چه که بر سر راه خود بود را ویران کرد.»

او اشاره داشت که تا کنون 64 مورد فوتی تایید شده، و «بی‌شک مواردی بیشتری خواهد بود.»

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار