کد خبر : 46335

پتروتحلیل- براساس نامه‌های ارسالی این شرکت به مشتریانش، شرکت فورموسا پلاستیکس آمریکا، فورس ماژوری که در 6 سپتامبر بر پلی‌وینیل کلرید خود اعلام کرده بود را در یک اکتبر لغو کرد.

در این نامه به مورخ 30 سپتامبر، گفته شده است که شرکت فورس ماژور اعلام شده بر گرید تعلیقی پی‌وی‌سی خود را لغو کرده است، اما دیگر گریدها همچنان تا اطلاع ثانوی تحت فورس ماژور خواهند بود. 

در این نامه گفته شده: «مطمئناً قدردان درک و صبر شما در این دوره سخت هستیم.»

بعد از ورود توفان آیدا در 29 اوت و در نتیجه آن تعطیلی برق و از بین رفتن دسترسی به خوراک گاز صنعتی به مدت چندین هفته، فورموسا در میان چند تولیدکننده پی‌وی‌سی بود که اعلام فورس ماژور کرد. پیش از ورود توفان، 41 درصد از ظرفیت تولید پی‌وی‌سی آمریکای شمالی در کنار رودخانه می‌سی‌سی‌پی شامل واحد فورموسا با ظرفیت 513000 تن در سال در باتن روژ تعطیل شد.

شرکت فورموسا اولین شرکتی بود که تولیدات خود را مجدداً آغاز کرد، اگرچه در ابتدا افزایش میزان تولیدات به واسطه کمبود عرضه گاز نیتروژن متوقف شد؛ این امر دیگر تولیدکنندگان را نیز تحت تاثیر قرار داد. 

دیگر فورس ماژورهای اعلام شده توسط تولیدکنندگان پی‌وی‌سی تا یک اکتبر سرجای خود باقی ماندند.

شرکت وستلیک کمیکال که دارای دو واحد پی‌وی‌سی در پلاکومین و گایزمر لوئیزیانا می‌باشد، در 31 اوت بر پی‌وی‌سی و صنایع بالادستی وینیل کلرید مونومر اعلام فورس ماژور کرد، و در 2 سپتامبر نیز سدیم هیدروکسید خود راتحت فورس ماژور قرار داد. 

شرکت اکسی‌کِم، بخش شیمیایی شرکت اکسیدنتال پترولیوم، روز 30 اوت بر محصولات تصفیه آب، و در 31 اوت بر کلرین، سدیم هیدروکسید، اتیلن دی‌کلرید و دیگر محصولات شیمیایی اعلام فورس ماژور کرد. اکسی‌کم دارای دو احد کلر-قلیا در تفت و کانونت لوئیزیانا، و دو واحد اتیلن دی‌کلرید در کانونت و گایزمر می‌باشد.

همچنین شرکت شینتک در 1 سپتامبر بر سدیم هیدروکسید خود اعلام فورس ماژور کرد.

تمام نامه‌های ارسالی به مشتریان در رابطه با فورس ماژور به رویت پلتس رسید. هیچکدام از شرکت‌ها به درخواست ما پاسخی ندادند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار