کد خبر : 46245

پتروتحلیل-ارزش بازار شرکت پلیمر آریا ساسول که یکی از موفق‌ترین عرضه‌های اولیه بازار فرابورس در سال گذشته به شمار می رود، به بیش از یک هزار میلیون میلیون ریال معادل 100 هزار میلیارد تومان رسید. بدین ترتیب از نظر ارزش بازار در جایگاه شانزدهمین شرکت بزرگ بازار سرمایه قرار گرفت.

290 درصد بازدهی

به گزارش«پتروتحلیل»، بررسی ها نشان می دهد، سهامداران وفادار آریا که از روز عرضه اولیه  روی سهام آریا ساسول سرمایه گذاری کردند با توجه به قیمت پایانی سهام بر اساس سرمایه جدید و سودهای تقسیم شده در مجامع شرکت بیش از 290 درصد بازدهی نصیب‌شان شد در حالی که در این مدت بازدهی شاخص حدود 55 درصد بوده‌است.  

سودآورترین پتروشیمی  ایران 

بر اساس این گزارش ، "آریا "با تولید سالانه حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن، سودآورترین پتروشیمی کشور و از تولیدکنندگان عمده اتیلن و پلی‌اتیلن در خاورمیانه با اعتبار جهانی و یکی از شرکتهای جذاب و بنیادی بازار سرمایه کشور است. 

طرحهای توسعه و پیش بینی افزایش 110 میلیون دلار سود سالانه

این شرکت پروژه ارزش آفرین احداث واحد پلی‌اتیلن جدید با ظرفیت 300 هزار تن در سال را در دست اجرا دارد. این طرح تا پایان خرداد سال 1402 به بهره‌برداری خواهد رسید و حدود ۱۰۰میلیون دلار سود سالانه شرکت را افزایش خواهد داد.

احداث واحد ۱۶۵ هزار تنی جداسازی محصول جانبی C3+ از دیگر طرحهای توسعه‌ای شرکت است که با اجرای آن، با افزایش ۱۰میلیون دلاری سودآوری از طریق تکمیل زنجیره ارزش، پایداری تولید واحد الفین از این منظر نیز تثبیت می‌شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار