کد خبر : 46222

پتروتحلیل-شرکت پتروشمی پردیس در راستای ایفای مسئولیت های محیط زیستی خود و با هدف حمایت از جنگل های حرای استان بوشهر تفاهم نامه همکاری با سازمان حفاظت از محیط زیست امضا نمود.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی پردیس، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان شرکت پتروشیمی پردیس و سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با چهارم مرداد ماه روز جهانی حفاظت از اکوسیستم های مانگرو با حضور معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در مجتمع پتروشیمی پردیس برگزار شد.

مهندس معتمدی رئیس مجتمع پتروشیمی پردیس در این مراسم با اشاره به فعالیت های پتروشیمی پردیس در راستای نقش مسئولیت اجتماعی خود گفت: رسالت ما در پتروشیمی پردیس تولید غذای کافی برای مردم ایران و جهان است و برای دستیابی به این رسالت خطیر با رعایت اصول و استانداردهای زیست محیطی به رکوردهای تولید محصول با کمترین میزان آلایندگی برای محیط زیست دست پیدا کرده ایم.

وی بیان کرد: تاکنون فعالیت های تأثیرگذاری توسط پتروشیمی پردیس در راستای ایجاد کمربند سبزدر سطح منطقه و حمایت علمی و مالی از طرح های زیست محیطی صورت گرفته و این حمایت های در آینده نیز به صورت گستره تر ادامه خواهد داشت. 

دکتر لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در این مراسم گفت: براساس آخرین مطالعات صورت گرفته در ایران و کشورهای منطقه، تا سال 2050 خلیج فارس شورترین پهنه های آبی بزرگ دنیا خواهد شد.

وی احداث آبشیرین کن ها و جلوگیری از ورود آب شیرین به دریا را از عوامل اصلی ایجاد فاجعه زیست محیطی در خلیج فارس عنوان نمود و اذعان کرد: جنگل های حرا نقش به سزایی در تقویت تنوع زیستی خلیج فارس و کاهش کربن آبی دارند. 

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه صنایع مستقر در استان باید در تولید نهال مشارکت داشته باشند اظهار داشت: هر کدام از صنایع باید قدمی در راستای نقش مسئولیت اجتماعی خود و حفاظت از محیط زیست بردارد.

دکتر قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این مراسم پتروشیمی پردیس را یک مجموعه دوستدار محیط زیست دانست و بیان داشت: مجتمع پتروشیمی پردیس بدون ایجاد آلودگی یکی از صنایع سبز کشور است و با اهتمامی که نسبت به محیط زیست دارد از سازمان های نمونه استان بوشهر به شمار می رود.

وی گفت: سال گذشته با همکاری پتروشیمی پردیس و سازمان های مردم نهاد تعداد زیادی نهال حرا در مناطق مستعد استان کاشت شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به روند خشک شدن تالاب نای بند طی 10 سال اخیر اظهار داشت: کارگروهی در سطح شهرستان عسلویه برای نجات جنگل های حرا شکل گرفت و با مطالعات صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که به جای کاشت نهال حرا در نقاط مختلف و آسیب پذیر، زیستگاه های اصلی آن که در معرض خشک شدن و نابودی هستند را نجات دهیم.

دکتر قلی نژاد ادامه داد: به همین منظور سلسله فعالیت های برای لایروبی، مطالعات آبی و حرا کاری در تالاب نایبند و سایر زیستگاه های حرا در استان بوشهر طرح ریزی شد که از امروز در قالب تفاهم نامه ای بین سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت پتروشیمی پردیس برای دوره زمانی پنج ساله اجرایی می شود.

حمایت مالی و معنوی از پروژه های پژوهشی و عمرانی حفاظت از جنگل های حرا در استان، برگزاری دوره های آموزشی، سمینار، همایش علمی، چاپ نشریه، تولید نرم افزارهای آموزشی، تولید انیمیشن و فیلم و استفاده از ظرفیت های علمی و مالی جهت آموزش و اشاعه فرهنگ محیط زیست در جوامع محلی حاشیه جنگل های حرا از محورهای این تفاهم نامه پنج ساله می باشد.

 

پتروشیمی پردیس بزرگ ترین مجتمع تولید کننده آمونیاک و اوره در خاورمیانه و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان با تولید بیش از ۵ میلیون تن محصول است و در سال های اخیر فعالیت‌های بسیاری در راستای نقش مسئولیت اجتماعی خود و  کمک به توسعه جامعه پیرامونی در سه حوزه اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی انجام داده است. 

حمایت مادی و معنوی از توسعه مراکز علمی، پژوهشی، بهداشتی و فرهنگی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تلاش برای بهبود امکانات رفاهی و زیرساخت‌های منطقه مانند ساخت مدرسه، پارک و ...، حمایت از ایجاد کمربند سبـز در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و حمایت علمی و مالی از طرح حفاظت از مرجان‌های خلیج فارس بخشی از خدمات پتروشیمی پردیس در این راستا است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار