کد خبر : 46202

پتروتحلیل- یکی از مقامات گروه اجرایی صنعت با اشاره به تاثیر متعادل کاهش سرعت اقتصادی به این بخش گفت، تقاضای پتروشیمی هند در سال مالی جاری که در مارس 2022 به پایان می‌رسد، توان این را دارد که به سطوح پیش از پاندمی بازگردد. 

ماهیندر سینگ، دبیر کل انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی و پتروشیمی هند در روز دوشنبه به آیسیس گفت: «با توجه به گوناگونی و در معرض بودن بازار نهایی به بخش‌های مقاوم تر، تاثیر رکود اقتصادی بر پتروشیمی در سال گذشته در مقایسه با صنایع دیگر، محدود بود.

او گفت، در سال مالی گذشته که در مارس 2021 به پایان رسید، بازار‌های پلیمر اصلی شامل پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن بسیار خوب عمل کردند. 

سینگ اضافه کرد: «تقاضا برای پلی پروپیلن و پلی اتیلن هم سطح سال 2019-2020 باقی ماند.»

او گفت: «اگرچه، تقاضای بازار فیبر میانی تا حدود 20 درصد تحت تاثیر قرار گرفت، اما در سال مالی جاری این بازار نیز در حال بهبود و بازگشت به سطوح سال 2019 می‌باشد.»

طبق گزارشات رسانه، در اواخر آوریل و اوایل مه در اوج موج دوم ابتلا در هند، نرخ بهره برداری شرکت‌های تولیدی پلی استر تقریبا 30 درصد افت کرد و به حدود 50 درصد رسید. 

در آن زمان، اقدامات قرنطینه ای متفاوتی در سراسر کشور اعمال شده بود تا از شیوع این ویروس کشنده جلوگیری شود.

سینگ گفت: «بعد از توقف کوتاه در بازه آوریل تا مه سال جاری، تقاضای پتروشیمی در ژوئن 2021 به روند صعودی خود بازگشت و احتمال می‌رود ظرفیت پتروشیمی در کوتاه مدت مجددا احیا شود.»

سینگ گفت، البته افزایش اخیر قیمت‌های سوخت، هزینه‌های حمل و نقل از تولیدکنندگان به معامله‌کنندگان پایین دستی را افزایش داد.

قیمت های سوخت اتومبیل در هند از مه افزایش یافت و در حال حاضر در سراسر کشور به رکورد 100 روپیه در هر لیتر (1/34 دلار در هر لیتر) رسیده است.

انجمن تولیدکنندگان مواد شیمیایی و پتروشیمی، سازمان اصلی در کشور در جهت نمایندگی از صنعت مواد شیمیایی و پتروشیمی است.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار