کد خبر : 46099

تولیدات پتروشیمی تایوان از قطعی برق نوبتی و خشکسالی با اختلال مواجه شده اند؛

پتروتحلیل-از آنجایی که تولیدکنندگان پتروشیمی تایوان از اواسط ماه می با قطعی برق نوبتی مواجه هستند، و در حالی که مدت هاست با خشکسالی دست و پنجه نرم میکنند، تولیدات آن ها با اختلالات بیشتری مواجه شده است.

تعطیلی یک واحد انرژی در مرکز پتروشیمی شهر کائوهسیونگ در 13 می، موجب اقدامات حفظ انرژی شد. 

تعطیلی این واحد انرژی، تعدادی از واحد های پتروشمی را در هفته گذشته باتعطیلی اجباری مواجه کرد، که واحد های پلی استایرن Taita Chemical و Kaofu Chemical با ظرفیت 100000 تن در سال، شامل آن می شوند.

طبق گفته منابع بازار، انتظار میرود واحد Taita فعالیت خود را در این هفته از سر بگیرد، در حالی که واحد Kaofu از اواسط می به فعالیتش ادامه خواهد داد. 

به گفته منابع بازار، بزرگترین شرکت پتروشیمی تایوان، گروه Formosa Plastics Corp در روز های 18 تا  19 می به دلیل مشکلات انرژی، تعطیلی کوتاه مدتی در واحد پلی وینیل کلرید 234000 تنی خود داشتند. 

منابع آگاه در بازار گفتند، در شهر میلیائو، یکی دیگر از مراکز پتروشمی تایوان، تولیدات عمدتا تحت تاثیر قطعی برق قرار نگرفت، زیرا اکثر آن ها صاحب ژنراتور برق هستند.

بگفته سازمان انرژی تایوان، انتظار میرود به دلیل موج گرمای شدید که از اوایل می آغاز شد، عرضه انرژی در اکثر روز های هفته آتی محدود باشد. 

از ابتدای این ماه، دما در بخش هایی از جزیره به 40 درجه سانتیگراد رسیده است. 

به گفته وزارت امور اقتصادی تایوان، تعطیلی واحد انرژی کائوهسیونگ، با نقص فنی در سیستم ارتباطی یکی از پایگاه های انتقال انرژی آغاز شد.

همچنین تایوان با خشکسالی طولانی مدت دست و پنجه نرم میکند، که در 56 سال گذشته سابقه نداشته است، که این امر مشکلات را برای تولیدکنندگان پتروشیمی پیچیده تر کرده است زیرا عرضه آب صنعتی را محدود می کند.

در تایچانگ، دومین شهر بزرگ تایوان، دولت در طی ایام اخیر، دو روز در هفته آب را بسته است.

دولت تایوان در 19 می گفت، در صورتی که باران قابل توجهی نبارد، از 1 ژوئن محدودیت استفاده از آب را در شهر های سینچو و تایچانگ تشدید می کنیم.

طبق گفته وزارت امور اقتصادی، ذخایر آب در مناطق مرکزی و جنوبی تایوان زیر میزان 5 درصد هستند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار