کد خبر : 46069

پتروتحلیل-شرکت نفت دولتی PetroChina برنامه دارد تا فعالیت خود در دو واحد پایه اتان واقع در شمال غرب چین را از نیمه دوم سال آغاز کنند. این واحد ها در زمان شروع به کار اولین واحد های کراکینگ پایه اتان شرکت PetroChinaخواهند بود. 

برنامه دولت برای پروژه کراکینگ اتان به اتیلن، که سالانه 800000 تن اتیلن تولید خواهد کرد، تا اواخر ژوئن به پایان میرسد. این پروژه شامل واحد پلی اتیلن پر چگالش با ظرفیت تولید 400000 تن درسال، واحد پلی اتیلن سنگین با ظرفیت 400000 تن در سال و دیگر تجهیزات صنایع پایین دستی میشود.

دیگر پروژه کراکینگ اتان به اتیلن با ظرفیت تولید 600000 تن در سال اتیلن، از اواخر سپتامبر آماده به کار میشود. این پروژه شامل واحد پلی اتیلن پر چگالش با ظرفیت 300000 تن در سال، واحد پلی اتیلن سنگین با ظرفیت 300000 تن در سال و دیگر تجهیزات صنایع پایین دستی میشود. 

این دو پروژه با سرمایه مشترک بالای 20 میلیارد یوان (3/09 میلیارد دلار)، سالانه به میزان 1/82 میلیون تن خوراک اتان احتیاج خواهد داشت. 

پروژه چنگینگ خوراک اتان خود را از استان شانژی و پروژه تریم خوارک خود را از ژینجیانگ تامین خواهند کرد. چین به تازگی شروع به ساخت تجهیزات خود محور پایه اتان کرده است. اخیرا اتان عمدتا به جای استخراج و استفاده در بخش پتروشیمی، در گاز طبیعی رها میشود.

شرکت پتروشیمی Lianyungang، یکی از شرکت های تابعه بخش خصوصی Zhejiang Satellite Petrochemical، در ماه گذشته، فعالیت خود در واحد صنایع پایین دستی کراکینگ پایه اتان با ظرفیت 1/25 میلیون تن در سال در شرق استان جیانگسو آغاز کرد، که خوراک خود را از اتان وارداتی تامین خواهد کرد.  

شرکت PetroChina's در سال جاری بودجه 38 میلیارد یوانی را برای پروژه پالایشگاهی و مواد شیمیایی در نظر گرفت، که نسبت به سال گذشته 74 درصد افزایش یافته است، و این پروژه علاوه بر دیگر پروژه های ذکر شده شامل پروژه در حال ساخت پالایشگاه و واحد پتروشیمی با ظرفیت 400000 بشکه در روز در جنوب چین میشود که انتظار میرود فعالیت خود را از 2022 آغاز کند. این مجموعه همچین شامل کراکینگ نفتا با ظرفیت تولید 1/2 میلیون تن در سال میشود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار