کد خبر : 45905

تحلیل بازار پلیمر ترکیه: قیمت PP در ترکیه در این هفته به بالاترین سطح رسید؛

پتروتحلیل-در این هفته، تجارت در بازار PP ترکیه رونق یافته است. بازیکنان برای دستیابی به اخبار مربوط به تعطیلی فورس ماژور چند تولید کننده اروپایی عجله دارند. با این حال ، عمده PP در چند هفته گذشته به دلیل عدم فعالیت تجاری در ترکیه و افزایش قیمت های خارج از کشور ، در کشورهای دیگر فروخته شد. بنابراین ، بازار شاهد افزایش عرضه و افزایش قیمت ها بوده است. برخی از معامله گران گفته اند؛ در این هفته مجبور شدند روزانه چندین بار ، حتی گاهی در فواصل ساعتی ، قیمت ها را اصلاح کنند. این در حالی است که گفته می شود تنگنای تأمین PP در یک سطح تاریخی است. همچنین تعدادی از بازرگانان به دلیل وضعیت پیچیده و نامشخص بازار ، عرضه کالا را متوقف کرده اند. برخی از آنها علی رغم هزینه حمل و نقل بسیار بالا، مجدد به PP چینی روی آورده اند. کاربران نهایی آماده خرید پلیمر با قیمت هایی هستند که قبلاً در میان نگرانی های جدی  غیرقابل قبول بود.

قیمت PP در ترکیه در این هفته به بالاترین سطح رسیده است. رافیای عربستان سعودی و ایران به ترتیب با قیمت 1580-1600 دلار در هر تن CFR ترکیه و 1،550 تا 1،560 دلار بر تن CPT ترکیه ارائه شده است. فایبر PP عربستان و ایران هم به ترتیب 1.600 - 1.630 دلار / تن CFR ترکیه و 1.600-1620 دلار / تن CPT ترکیه گزارش شده است. تولیدکنندگان عربستان سعودی این هفته گرید PP تزریقی را با قیمت 1،600-1،620 دلار در هر تن CFR ترکیه اعلام کرده اند.

پیش بینی می شود بازار PP ترکیه هفته آینده به شدت متشنج خواهد بود. این ممکن است باعث افزایش بیشتر قیمت ها شود؛ زیرا تقاضا همچنان بالا خواهد ماند. پلی پروپیلن های عربستان سعودی ممکن است حتی کمیاب و گران شود؛ زیرا دو تولید کننده در این کشور در حال برنامه ریزی برای تعطیلات تعمیر و نگهداری برای ماه مارس هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار