کد خبر : 45835

قیمت پلی اتیلن های صادراتی پتروشیمی های ایرانی در بازار ترکیه؛

پتروتحلیل- بازار PE خاورمیانه در این هفته کند مانده است. بیشتر بازیکنان منتظر قیمت های ماه آینده هستند زیرا قیمت های کنونی برای مشتریان خارج از منطقه بسیار بالا است. 

یک معامله گر گفت: "به دلیل تقاضای ضعیف در چین ، همه انتظار کاهش قیمت را دارند." فعالان بازار ایران نیز در این هفته از کمبود سفارش صادرات خبر داده اند. یکی از فعالان بازار ایران اظهار داشت: "خریداران PE فقط مقادیر کم سفارش می دهند ، به همین دلیل برخی از شرکت های پتروشیمی مناقصه های خود را برگزار می کنند تا زمانی که درخواست بیشتری دریافت کنند و قیمت ها را به طور مناسب تنظیم کنند زیرا قیمت پیشنهادی این هفته آنها غیرقابل اجرا است" بیشتر گریدهای PE در این هفته در بازار ایران به دلیل تقاضای کم خریداران محلی مازاد بوده اند. در دسترس بودن مواد عربستان سعودی اگرچه تا پایان ماه کمتر است اما در حد نیاز بازار بوده است.

تولیدکنندگان بزرگ سعودی هفته آینده قیمت های ماه فوریه را اعلام می کنند. یکی از، آنها به ترتیب فیلم های HDPE ، LDPE و C4-LLDPE را با قیمت 1030 دلار در هر تن CFR چین ، 1350 دلار در هر تن CFR چین و 1030 دلار در هر تن CFR چین ارائه داده اند. بازرگانان ایرانی از HDPE تزریق و فیلم و همچنین مواد طبیعی لوله PE 100 با قیمت 1110 دلار / تن CPT ترکیه ، 1،190 دلار / تن CPT ترکیه و 1،190 دلار / تن CPT ترکیه نقل قول کرده اند. آنها همچنین این گریدها را با قیمت 970 دلار / تن FCA ایران ، 1070 دلار / تن FCA ایران و 1120 دلار / تن FCA ایران به مشتریان CIS می فروختند.

بازار PE خاورمیانه هفته آینده آرام خواهد بود زیرا همه منتظر قیمت های جدید هستند که ممکن است به دنبال روند نزولی اخیر در برخی از بازارهای خارج از منطقه ، کمی پایین بیایند، با این حال تأمین مواد کافی خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار