کد خبر : 45713

دستاوردی بزرگ برای پتروشیمی امیرکبیر؛

انعقاد قرارداد بلندمدت ١٠ ساله دریافت خوراک گازی اتان

انعقاد قرارداد بلندمدت ١٠ ساله دریافت خوراک گازی اتان

پتروتحلیل-پتروشیمی امیرکبیر با انعقاد قراداد ۱۰ ساله خرید خوراک اتان از پالایشگاه گاز بیدبلند،گامی بلند در راستای تحقق تامین پایدار خوراک گازی و رفع مهم ترین و بزرگ ترین چالش تاریخی خود برداشت. 

پهلوانی مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر که پیش تر این قرارداد را برای مدت سه سال منعقد و امضاء کرده بود، اکنون پس از رایزنی و توافقات جدید با هلدینگ خلیج فارس و پالایشگاه بیدبلند مدت قرارداد مذکور را به ١٠ سال افزایش داده و قرارداد جدید را منعقد کرده است.

این رویداد مهم که توسط سامانه کدال به اطلاع سهامداران نیز رسیده است،چشم انداز، آینده و سودآوری این شرکت را به امری درخشان و جذاب برای سهامداران تبدیل کرده است.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر، همواره ۳۰ تا۳۸ درصد ظرفیت طراحی خوراک گازی اتان در پتروشیمی امیرکبیر طی سنوات گذشته تأمین شده است . اما با انعقاد قرارداد ده ساله با پالایشگاه بیدلند،ضمن مرتفع شدن مسئله تامین پایدار خوراک ، ظرفیت کوره های گازی مجتمع به ظرفیت اسمی تعیین شده یعنی۲۳۳ هزارتن درسال خواهد رسید.

دسترسی پایدار به خوراگ گازی اتان با توجه به ضریب تبدیل ۸۵ درصدی این نوع خوراک به گاز اتیلن و قیمت مناسب آن نسبت به خوراک های مایع ،از تخریب کوره های گازی مجتمع و افزایش تعداد دفعات عملیاتdecock ممانعت به عمل آورده و در پی این تحولات شاهد افزایش قابل ملاحظه ای در سودآوری شرکت خواهیم بود.

پتروشیمی امیر کبیر با تولید ۱،۷۲۹،۰۰۰ تن سالانه انواع محصولات پلی الفینی یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده پلی اتیلن در بازارهای داخلی و خارجی در صنعت پتروشیمی محسوب می شود . 

با توجه به محاسبات مالی و اقتصادی ۸۵-۷۰درصد قیمت تمام شده پتروشیمی امیرکبیر را خوراک به خود تخصیص می دهد.پیش بینی می شود با انعقاد این قرارداد،سودآوری شرکت رشد قابل ملاحظه ای را تجربه کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار