کد خبر : 45534

بازار پی وی سی ترکیه در انتظار فروش پلیمرهای آمریکایی و اروپایی؛

پتروتحلیل- بازار پی وی سی ترکیه در این هفته ساکت مانده است. تقاضا کم بوده است زیرا اکثر بازیکنان به دلیل جشن های تعطیلات ملی در اواسط هفته که برخی از آنها تا آخر هفته ادامه داشتند، از کار بیکار شده اند. همه بازیکنان منتظر قیمت های جدید هستند ، به ویژه قیمت تولید کنندگان آمریکایی و اروپایی ، اما تعداد کمی از تأمین کنندگان آنها را اعلام کرده اند. یک معامله گر گفته است: "تقاضای پی وی سی کمتر از حد نرمال است ، اما محدودیت بازار بسیار محسوس است و روز به روز باعث افزایش قیمت ها می شود." طبق گفته مشتریان محلی ، مواد ایالات متحده برای خرید در این کشور در دسترس نیست. پی وی سی مصر ، کره جنوبی و مکزیک در بازار ارائه شده است ، اما خریداران پلیمر از ریشه های دیگر را ترجیح می دهند. تولید کننده محلی پتکیم اخیراً میزان عرضه خود را کاهش داده است ، که یک بازیگر بازار آن را به برخی از مسائل تولید نسبت می دهد ، اما این شرکت این اطلاعات را تکذیب کرده است.

بیشتر تأمین کنندگان پی وی سی در این هفته و در صورت عدم وجود مواد موجود ، قیمت ها را حفظ کرده اند. شنیده شده است که یک تولیدکننده اروپای مرکزی PVC K70 را با قیمت 1350 دلار در هر تن CFR ترکیه پیشنهاد می دهد ، اما این قیمت برای محموله دسامبر بیشتر است. تولیدکنندگان کره جنوبی نیز محموله های K67 را در اواسط دسامبر با قیمت 1275 دلار / تن CFR ترکیه نقل کرده اند. مواد مصری با همان درجه در حال تغییر قیمت با قیمت 1،250-1،270 دلار در هر تن CFR ترکیه است. تولید کننده مکزیکی Orbia گرید ، PVC K67 را با قیمت 1،290 دلار در هر تن CFR ترکیه و گرید K70 را با قیمت 1،330 تا 1،350 دلار / تن CFR ترکیه معامله کرده است ، اما مقادیر کمی را به بازار عرضه کرده است. پتروشیمی اروند ایران اوایل این هفته 220 تن PVC S6532 را با قیمت 1،246 دلار / تن FCA ایران در ترکیه ارائه می داد. با این وجود بازرگانان به دلیل کیفیت پایین و افزایش هزینه های حمل و نقل در مورد خرید این محصول بدبین هستند.

اگر تولید کننده های آمریکایی یا اروپایی این پلیمر را برای فروش بگذارند ، هفته آینده بازار پی وی سی ترکیه احیا خواهد شد. به دلیل تداوم کمبود عرضه ، قیمت ها احتمالاً افزایش خواهند یافت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار