کد خبر : 45124

سرنوشت بازار پی وی سی پس از کاهش سهمیه های خرید پی وی سی از بورس کالا؛

پتروتحلیل-رقابت ٦٥٠ تومانی برای پی وی سی پتروشیمی غدیر و ١٥٠ تومانی برای پی وی سی پالت اروند در بورس کالا، قیمت پی وی سی را امروز در بازار داخل حدودا یک هزارتومان افزایش داد و به ٢٢ هزار و ٨٠٠ تومان در هر کیلو رساند. گرچه سهمیه خرید خریداران در بورس کالا کاهش یافته است، اما قرار داشتن در ابتدای ماه و شارژ سهمیه ها، از  سوی دیگر افزایش نرخ های جهانی پی وی سی و نبود کد معاملاتی در بازار داخل از دلایل افزایش قیمت پی وی سی و افزایش رقابت ها عنوان می شود، البته به نظر می رسد باوجود قرار داشتن در ماه محرم و رکود ناشی از آن، تعدادی از معامله گران در هفته جاری برای خرید پی وی سی در بورس کالا درخواستی ثبت نکردند، چرا که با وجود تعطیلات شنبه و یکشنبه نرخی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام نمی شود. اما به نظر می رسد هفته آینده هم باوجود وضعیت نامتعادل بازار پی وی سی ایران شاهد ثبت رقابت های بالا برای خرید باشیم.

نگاهی به معامله پی وی سی آف گرید اروند هم با ۱۸۰۰ تومان رقابت نشان می دهد که بازار پی وی سی همچنان رغبت بالایی به خرید پی وی سی دارد احتمالا هفته آینده هم رقابت ها ادامه خواهد داشت. عرضه ۵۰۶ تنی گرید آف اروند ۱۶۵۰ تن تقاضا داشت. 

با این حال به نظر می رسد باوجود افزایش نرخ دلار و قیمت های جهانی پی وی سی و تحویل دیرهنگام محموله های سلف پی وی سی به خریداران و اختلاف فاحش قیمت های بورس و بازار داخلی پی وی سی، بازار این کالا در ایران فعلا روندی صعودی داشته باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار