کد خبر : 44904

پتروتحلیل-تقاضای پی وی سی در این هفته و در چین کم و بیش پایدار بوده است. با این وجود ، پس از جاری شدن سیل در جنوب چین و برقراری شرایط آب و هوایی بهتر و از سرگیری کارهای ساختمانی ممکن است باعث افزایش مصرف پلیمر و فعالیت خرید شود. 

‌PVC مبتنی بر کاربید و اتیلن با قیمت (822-854 دلار در هر تن) EXW چین و (885-911 دلار در هر تن) EXW چین، پیشنهاد شده است. در بازار داخلی این هفته قیمت معاملات آتی پی وی سی برای تحویل در ماه سپتامبر (تقریبا 924 دلار در در هر تن) در بورس کالای دالیان چین در جمعه گذشته رسیده است.

کرونا و فصل باران های موسمی تعادل بازار در هند به هم زده است. یک تاجر هندی گفته است: "بسیاری از مناطق دوباره وارد قرنطینه شده و درحال خارج شدن از معامله هستند و این امر باعث عدم اطمینان تجارت می شود." با این حال ، برخی از بازیکنان متوجه شده اند که تقاضا هفته به هفته بهبود یافته است و عرضه کمتری نسبت به واردات کاهش یافته است. یک تولید کننده هندی گفت: "بازار محلی به دلیل محدود بودن مواد آماده افزایش یافته است." تمام موضوعات باعث تحریک فعالیت خرید و رشد قیمت نقطه ای می شوند. درگیری بین چین و هند بدون تأثیرگذاری در بازار پایان یافته است. یک تولید کننده عربستان سعودی در حال ارائه PVC با قیمت 850 دلار در هر تن CIF هند است.

روند بازار به سختی در جنوب شرقی آسیا تغییر کرده است. طبق گزارش ها ، محدودیت های قرنطینه در برخی از مناطق اندونزی طولانی شده است. تقاضا در آنجا درحال افزایش است. یک تاجر اندونزی اظهار داشت: "مبدل ها تقریبا به نرخ تولید عادی برگشته اند." عرضه کمتر از حد معمول بوده است. شرکت کنندگان گفتند: اما اکنون عرضه VCM به اندازه کافی وجود دارد. بیشتر بازیکنان شاهد افزایش قیمت مواد اولیه بوده اند. PVC اندونزیایی و تایوانی در جنوب شرق آسیا با قیمت 780-820 دلار در هر تن CIF معامله می شود ، در حالی که مواد ژاپنی و کره جنوبی با قیمت 820-850 دلار هر تن تن CIF عرضه می شوند.

احتمالا هفته آینده بازار اندونزی بهبود می یابد. اعتقاد بر این است که قیمت ها افزایش می یابد. فصل موسمی تجارت بازرگانی هند بیشتر خواهد شد. برخی از بازیکنان فکر می کنند که جشن های سالانه به وضعیت همه گیری کرونا در کشور بستگی دارد. هوا در هفته های آینده مانع تجارت در بازار چین خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار