کد خبر : 44810

پتروتحلیل- شاخص های قیمتی پروپیلن در شمال شرق آسیا با کمبود مذاکرات صعودی در بازار های وارداتی به دنبال محدودیت عرضه در منطقه، افزایش یافتند. 

طبق داده های آیسیس در 3 ژوئیه، به دنبال محدودیت محموله های نقدی، قیمت فروش در میزان 820 تا 850 دلار در هر تن (CFR شمال شرق آسیا) قرار گرفت، و نسبت به بازه بالایی 15 تا 45 دلار در هر تن افزایش یافت. 

تقاضا در چین ثابت بود و شاخص های خرید به دلیل سیر صعودی برابری قیمتی محموله های وارداتی با محموله های داخلی، به میزان اندکی افزایش یافتند.

اکثر مذاکرات حول محموله های اوت و تعدادی از آن ها برای اواخر ژوئیه بود. 

در بازار وارداتی ژاپن، خبری از مذاکرات صعودی نبود، زیرا نیاز ها عمدتا با عرضه داخلی تامین میشوند.

برخی از منابع بازار گفتند، یکی از واحد های کراکینگ کشور در این هفته به دلیل مشکلات به وجود آمده در واحد صنایع پایین دستی اتیلن، که موجب عدم تعادل در سیستم اپراتور پروپیلن شده است، میزان فعالیت خود را کاهش داده اند.

اپراتور مجبور بود تا برای عرضه پروپیلن به بازار نقدی داخلی روی بیاورد، زیرا واحد های صنایع پایین دستی شرایط مناسبی داشتند. 

با افزایش تقاضای داخلی پروپیلن، محموله های کمتری برای صادرات موجود بود.

طبق گفته منابع بازار، اخیرا واحد های کراکینگ کاتالیزوری بستر سیال در ژاپن به دنبال بهبود تقاضای بنزین در کشور، با میزان بالاتری فعالیت کرده اند.

در کره جنوبی، هیچ مذاکرات صعودی برای محموله های قیمت ثابت موجود نبود.

یکی از تولیدکنندگان پلی پروپیلن به دلیل تعطیلی واحد کراکینگ خود از اوایل مارس، در این هفته در بازار به دنبال ارائه پروپیلن بود. او همچنین مناقصه ای نیز گذاشت.

در این هفته مذاکرات محدودی در مورد صادرات موجود بود، و تولیدکنندگان اشاره داشتند که عرضه نقدی محدود است. 

در هفته گذشته در تایوان، تعطیلی یکی از واحد های کراکینگ مقداری تقاضا ایجاد کرد، اما پیش از آن اکثر خریداران میزان فعالیت واحد های صنایع پایین دستی خود را با عرضه پروپیلن بازار هماهنگ کردند، بنابراین دیگر عجله ای برای خرید نداشتند.

در جنوب شرق آسیا، مناقصه ای فروشی برای آخر ژوئیه در 7 ژوئیه گذاشته شد و در 9 ژوئیه به پایان رسید. 

تقاضا برای محموله های نقدی درون منطقه ای بسیار مناسب است، و همین شرایط برای محموله های دریای عمیق از خاورمیانه موجود میباشد.

عرضه از تایلند موجود است، اما انتظار میرود که در منطقه باقی بماند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار