کد خبر : 44670

پتروتحلیل-اتیلن شمال شرق آسیا با محدودیت بازار تحویل فوری صعودی ماند؛ خریداران فعالیت های صنایع پایین دستی را کاهش دادند

بازار وارداتی اتیلن در شمال شرق آسیا به سیر صعودی خود در هفته گذشته با میزان 80 دلار در هر تن تکیه کرد، و نگرانی ها در مورد حاشیه سود های ضعیف با محدودیت عرضه برای ماه های ژوئن و ژوئیه خنثی شد. 

تقاضای آکریلونیتریل بوتادین رابر آسیا به دنبال کاهش قرنطینه از صنعت کفش جان گرفت

احتمال میرود در کوتاه مدت به دنبال بازگشایی تدریجی اقتصاد ها از قرنطینه، تقاضای آکریلونیتریل بوتادین رابر آسیا از صنعت کفش افزایش یابد.

بازگشایی مشاغل در آسیا، تقاضای مواد خام محصولات محافظتی را تقویت میکند

به دنبال بازگشایی اقتصاد های بیشتر از قرنطینه در منطقه، انتظار میرود تقاضا برای مواد خام شیمیایی که در ساخت محصولات محافظتی در جهت جلوگیری از انتقال ویروس استفاده میشود، افزایش یابد.

کاهش حاشیه سودها به تعدادی از تولیدکنندگان پتروشیمی با نفتا در آسیا آسیب زد؛ قیمت اتیلن C2 افزایش یافت

کاهش حاشیه سودها در نتیجه تاثیر افزایش قیمت های نفت خام در قیمت های خوراک، به تعدادی از تولیدکنندگان پتروشیمی آسیب زد، و آن ها را مجبور کرد تا تولیدات خود را کاهش دهند زیرا با توجه به تقاضای ضعیف، توانایی افزایش قیمت ها را ندارند.

مذاکرات ماه ژوئن اولئوکمیکال ها تحت تاثیر روند نامشخص خوراک قرار گرفت

پیش بینی میشود تجارت ها و مذاکرات اولئوکمیکال ها در آسیا در ماه ژوئن نسبتا کاهشی بماند، زیرا معامله کنندگان بازار به دنبال روند قیمتی مشخص روغن های پالم هستند.

تقاضای نفتا آسیا به بیشترین میزان خود در سه ماه اخیر رسید؛ نگاه ها بر روند نفت خام

قیمت های نفتا آسیا با تکیه بر تقاضا برای تولیدات پتروشیمی، به بیشترین میزان های خود در سه ماه اخیر صعود کرد، اگرچه تقاضای بنزین ترکیبی می تواند بیشتر تدریجی باشد، و تا بخشی به حرکات نفت خام وابسته است.

در ساعات ابتدایی جلسه معاملات دوشنبه، قیمت نفتا اوپن اسپک برای تحویل در نیمه اول اوت در میزان میانگین 394 دلار در هر تن (CFR ژاپن) قرار گرفت.

طبق داده های آیسیس، قیمت های نقدی نفتا با میزان بالای 400 دلار در هر تن (CFR ژاپن) در بیشترین میزان های خود از 6 مارس قرار گرفتند.

فاصله قیمتی نفتا با نفت خام (حاشیه سود نفتا پالایش شده) در 19 ژوئن در میزان 73/30 دلار در هر تن قرار گرفت، و این میزان را به بیشترین خود در 4 ماه اخیر رساند.

قیمت نفت خام برنت بازار معاملات آتی ماه اوت در جلسه عصر آسیا در میان افت قیمت های نفت و گاز طبیعی آمریکا و کانادا به کمترین میزان های تاریخی، در میزان 42/45 دلار در هر بشکه قرار گرفت.

اما نگرانی ها در مورد افزایش احتمالی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان میتواند از تداوم این روند صعودی جلوگیری کند. 

با همین شرایط، افزایش مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا میتواد تقاضای سوخت را به کلی مختل کند.

این خوراک اصلی پتروشیمی همچنین در ترکیب بنزین استفاده میشود. 

در شمال شرق آسیا، تقاضای نفتا سالم گزارش شد، در حالی که حاشیه سود های صنایع پایین دستی برای اولفین بهبود یافته است. 

شرکت Hanwha Total Petrochemical کره جنوبی، محموله های نقدی نفتا تحویل نیمه دوم ژوئیه را با برتری قیمتی 2/00 تا 4/00 دلاری نسبت به قیمت های ژاپنی (CFR) خریداری کرده است.

این میزان برتری قیمتی نسبت به عرضه های نیمه اول ژوئیه مقداری بیشتر بود. 

با توجه به روند صعودی مواد پایه، جریمه های دیرکرد پرداخت این محصول افزایش یافت. 

طبق داده های آیسیس، فاصله قیمتی بین محموله های نیمه اول اوت با نیمه اول سپتامبر این محصول در ماه جاری به 8/75 دلار در هر تن رسید، که این میزان (جریمه دیرکرد) در ماه گذشته 2/25 دلار در هر تن بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار