کد خبر : 44660

مالیات هایی از 35 تا 474 دلار برای محموله های 6 کشور؛

پتروتحلیل-قرار است به زودی هند مالیات آنتی دامپینگ را بر پلی استایرن وارداتی اعمال کند، که انتظار میرود در پی آن بازار داخلی که پیش از این از تاثیرات پاندمی ویروس کرونا تعادل خود را از دست داده بود دچار دگرگونی شود.

هفته گذشته دولت هند یافته های خود از بررسی های آنتی دامپینگ یک ساله بر واردات پلی استایرن را منتشر کرد. 

بررسی ها نشان داد که دامپینگ انجام شده است و مالیات هایی از میزان 35 تا 474 دلار را برای محموله های 6 کشور توصیه کرد. این شش کشور شامل ایران، سنگاپور، مالزی، تایوان، امارات متحده عربی و آمریکا میشود.

در حالی که زمان دقیق اعمال مالیات ها هنوز مشخص نیست، اکثر معامله کنندگان بازار انتظار دارند که در ژوئیه به وقوع بپیوندد. 

تقاضا برای پلی استایرن معمولی و پلی استایرن مقاوم افت کرده است، اما به دنبال سقوط تقاضای مصرف کننده برای بسته بندی، النگو و لوازم التحریر، پلی استایرن معمولی آسیب جدی تری دید. 

علاوه بر این، دشواری ها در شروع فعالیت مجدد واحد های صنعتی و کارخانه ها در میان کمبود نیروی کار و تشدید پاندمی، مسیر عرضه را به طور قابل توجهی تنگ کرده و منجر به رکود کلی در بازار شده است.

با این وضعیت عرضه و تقاضای ضعیف، احتمال میرود اعمال مورد انتظار آنتی دامپینگ خریداران را تحت تاثیر منفی قرار دهد، زیرا انتظار میرود از قدرت چانه زنی آن ها در معاملات با تولیدکنندگان داخلی پلی استایرن بکاهد. 

اکثر خریداران پیش بینی میکنند زمانی که آنتی دامپینگ اعمال شود، واردات پلی استایرن به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت، به خصوص از تولیدکنندگان ایرانی که پیش از این محموله های خود را به قیمت های جذابی گاها به صورت نقدی ارائه میکردند.

احتمال میرود تولیدکنندگان داخلی در هند که در هفته گذشته به دنبال انتشار یافته های بررسی های آنتی دامپینگ شاهد افزایش درخواست ها بودند، سود ببرند، زیرا  خریداران در بازار هند پیش بینی کردند که بعد از اعمال مالیات های آنتی دامپینگ، قیمت ها افزایش یابد.

چندین خریدار احساس کردند که اعمال آنتی دامپینگ و همزمان افزایش احتمالی قیمت ها میتواند تقاضای پلی استایرن را با افزایش سرعت روند بلند مدت تغییر جهت خریداران از پلی استایرن مقاوم به دیگر پلیمر ها مانند ای بی اس و پلی پروپیلن، بیش از پیش ضغیف کند.

البته تولیدکنندگان در جنوب شرق و شرق آسیا در این میان، آنچنان در مورد تاثیر اعمال آنتی دامپینگ بر تجارت های خود نگران نشدند. 

به دلیل تقاضای ضعیف، قیمت های پلی استایرن هندی همواره با حاشیه سود قابل توجهی از بازار چین و دیگر بازار های آسیایی عقب بوده است، و اکثر تولیدکنندگان آسیایی هند را به عنوان بازار هدف در نطر نمیگرفتند، و ترجیح میدادند تا به جای آن تمرکز خود را بر بازار چین بگذارند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار