کد خبر : 44565

هانوای کره جنوبی، حجم بالایی از نفتا با تخفیف از ژاپن خرید؛

فاصله قیمتی نفتا آسیا با نفت خام در طی هفته منتهی به 29 می، در میزان 40 دلار در هر تن ثابت بود. فاصله قیمتی با نفت خام، که روشی برای بررسی حاشیه سود محصول پالایش شده است، در 14 می به منطقه منفی و به میزان 1/42- دلار در هر تن رسیده بود.

پتروتحلیل-قیمت های نفتا آسیا شاهد حمایت از سوی تقاضای منطقه ای هستند، که پیش بینی میشود در کوتاه مدت ثابت بوده و بازار مواد پایه را تقویت کند.

در طی جلسه ای در 1 ژوئن، و به دنبال تغییر قرارداد های ماه آتی در روز دوشنبه، میانگین قیمت های نقدی نفتا برای تحویل در ژوئیه در میزان 320 دلار در هر تن (CFR ژاپن) قرار گرفتند.

طبق داده های آیسیس، قیمت های نقدی نفتا نسبت به جلسه قبل در 29 می، 20 دلار در هر تن افزایش یافتند، و بعد از میزان های 11 مارس با قیمت 329 دلار در هر تن، به بیشترین میزان های خود در دو ماه اخیر رسیدند.

پیش از این قیمت های نفتا به دنبال خروج کشور ها از قرنطینه، سیر افزایشی نفت خام بازار های معاملات آتی جهانی را در میان کاهش تولیدات و انتظارات از رشد تقاضا، دنبال کردند.

اگرچه، روند صعودی قیمت های نفت خام در میان تظاهرات آخر هفته در آمریکا، همراه با تنش های میان آمریکا و چین، محدود بود. 

بازار های نفتا آسیا در میان انبوهی از خرید های نقدی تقویت شدند، زیرا مصرف کنندگان نهایی کره جنوبی محموله های تحویل ژوئیه را به سرعت خریداری کردند.

شرکت Hanwha Total Petrochemical کره جنوبی میزان بالایی از این محصول را با تخفیفات اندکی از ژاپن خریداری کرده، و قرار است این محموله در ژوئیه به دائسان برسد.

شرکت Yeochun NCC نیز محموله نقدی نفتا (CFR ژاپن) برای تحویل در نیمه اول ژوئیه را از محل یکسان خریداری کرده است. 

در مقایسه، پیش از این، شرکت Yeochun NCC محموله نقدی (CFR ژاپن) از عرضه نیمه اول ژوئن را خریداری کرده بود. 

فاصله قیمتی نفتا آسیا با نفت خام در طی هفته منتهی به 29 می، در میزان 40 دلار در هر تن ثابت بود. فاصله قیمتی با نفت خام، که روشی برای بررسی حاشیه سود محصول پالایش شده است، در 14 می به منطقه منفی و به میزان 1/42- دلار در هر تن رسیده بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار