کد خبر : 44311

واکنش بازار های پلی پروپیلن و پلی اتیلن جنوب شرق آسیا و ترکیه به بهبود چین در میان فاکتور های متضاد؟!

پتروتحلیل-قیمت های پلی پروپیلن و پلی اتیلن در چین با تکیه بر افزایش تقاضا برای کابرد های خاص در میان از سرگیری تولیدات در کشور، سیری صعودی به خود گرفته است. افت فشار سهام از بازار داخلی و فصل سنگین عملیات تامین و نگهداری، تاثیر بازار بی ثبات نفت خام را که در بازار بورس دالیان منعکس شد، کاهش داد.

ذهن معامله کنندگان در حال حاضر با تعدادی سوال اشغال شده است:

• آیا چین قادر خواهد بود تا روند صعودی خود را در طولانی مدت حفظ کند؟
• آیا شرایط جنوب شرق آسیا و ترکیه با تکیه بر روند صعودی در چین بهتر میشود؟
• قیمت نفت و کووید 19 تا چه میزان میتوانند بازار ها را تحت فشار قرار دهند؟

قیمت ها در چین به دلیل تقاضا برای محصولاتی خاص افزایش میابد

قیمت های پلی اتیلن وارداتی (CFR چین) بعد از رسیدن به کمترین میزان خود در 12 سال گذشته و با تکیه بر نیاز به این محصول از 50 دلار در هر تن به 120 دلار در هر تن رسیدند. 

این بهبود عمدتا به دلیل افزایش تقاضا برای کاربرد های پزشکی بعد از تحت کنترل در آمدن کووید 19 و برداشته شدن تدریجی قرنطینه در کشور، به وقوع پیوست. فصل تعطیلی آتی در چین نیز این روند صعودی را تقویت کرد.

از آنجایی که محدودیت عرضه برای اکثر گرید های پلی پروپیلن هموپلیمر و اشتهای خرید بالا برای گرید های پلی پروپیلن غیر بافتی و فیبر، قیمت های پلی پروپیلن را در مسیر مشابه قرار داد و آن ها را در بازار چین با افزایش 70 دلاری همراه کرد. 

یکی از تاجران در چین اظهار داشت: «عرضه هموپلیمر پلی پروپیلن محدود است زیرا چندین تولیدکننده پلی پروپیلن تمرکز خود را بر روی تولید دیگر گرید ها از قبیل هموپلیمر پلی پروپیلن غیر بافتی و فیبر گذاشته اند تا افزایش تقاضا از سوی تولیدکنندگان ماسک در میان شیوع ویروس کرونا را برآورده کنند.»

واکنش جنوب شرق آسیا و ترکیه به بهبود شرایط چین در میان فاکتور های متضاد

به دنبال خبر های صعودی از چین، جو فروشندگان در جنوب شرق آسیا و ترکیه نسبتا بهبود یافت، و هر دو بازار به طور مرسوم، تحت شرایط عادی روند قیمتی این بازار بزرگ را دنبال میکنند.

با این حال، فاکتور های متضادی از قبیل قیمت های پایین نفت خام، جریان پاندمی و سکون تقاضا به جز تعدادی از محصولات خاص، واکنش جنوب شرق آسیا و ترکیه به سیر صعودی بازار چین را تا کنون خفیف نگاه داشته است.

قیمت های پلی پروپیلن و پلی اتیلن بعد از رسیدن به کمترین میزان های خود در 11 تا 12 سال گذشته در جنوب شرق آسیا اوج گرفتند

قیمت های پلی اولفین در جنوب شرق آسیا بعد از پاسخ ناگهانی به افزایش قابل توجه قیمت های چین در اوایل هفته، به ثبات رسیدند. با این وجود، قیمت های پلی پروپیلن و پلی اتیلن وارداتی جنوب شرق آسیا به طور هفتگی به خصوص برای محموله های خاورمیانه ای 10 تا 20 دلار در هر تن افزایش یافتند.

یکی از منابع تولیدکننده خاورمیانه ای گفت: «قیمت های پلی اتیلن سیر صعودی قیمت ها و بهبود تقاضای مشاهده شده در چین را منعکس میکنند. اگرچه، تقاضا در جنوب شرق آسیا به نسبت چین ضعیف باقی ماند زیرا کشور ها همچنان در مراحل مختلف قرنطینه های مربوط به کووید 19 هستند. بهبود پایدارتری بعد از گذر کشور ها از قرنطینه های مربوطه و افزایش تولیدات صنایع پایین دستی، امکان پذیر خواهد بود.»

با توجه به اینکه احتمالا بازار پیش از این قدرت بهبود چینی ها را دست کم گرفته بود، صادرات مجدد پلی پروپیلن رافیا از چین در هفته گذشته در ویتنام به گوش میخورد.

این امر همراه با این حقیقت که کاهش تولیدات از سوی گروه اوپک پلاس نتوانست قیمت های نفت خام را در میان فراوانی عرضه در آمریکا و دورنمای تقاضای نامناسب برای نفت خام، افزایش دهد، معامله کنندگان پلی پروپیلن و پلی اتیلن در جنوب شرق آسیا را با احتیاط مواجه کرد.

افت بازار پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سبک خطی ترکیه در مقابل چین؛ برابری قیمت های پلی پروپیلن

بازار های وارداتی پلی اولفین ترکیه در هفته گذشته بعد از اینکه پلی پروپیلن هموپلیمر و پلی اتیلن سبک به کمترین میزان های خود در 11 سال گذشته، و پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سنگین به کمترین میزان های خود تا همیشه رسیده بودند، علائمی از ثبات را نشان دادند.

حقیقتی که موجب احتیاط بیشتر در سمت فروشندگان شد، این امر بود که ترکیه در بازار وارداتی برتری قیمتی خود را در برابر چین از دست داد. طبق داده های Chemorbis، برتری قیمتی پلی پروپیلن رافیا وارداتی ترکیه بر چین در هفته گذشته به میزان 155 دلار در هر تن بود که در این هفته به طور قابل توجهی ناپدید شد. همینطور در بازار پلی اتیلن، پلی اتیلن سبک خطی و پلی اتیلن سنگین فیلم وارداتی در حال حاضر با تخفیف 46 تا 57 دلاری در برابر چین معامله میشوند. پلی اتیلن سبک فیلم نیز برتری اندک 20 دلار در هر تن را داراست. 

به دلیل اتفاق مشابه در جنوب شرق آسیا، اخیرا پنجره آربیتراژی به سوی چین با توجه به فاصله قیمتی میان این دو بازار، باز شده است.

احتمال ناپدید شدن قیمت های رقابتی به ترکیه 

تاجران بزرگ اظهار داشتند: «بر این باوریم که بیش از این قیمت ها در بازه پایینی توسط عرضه کنندگان ما به ترکیه تامین نخواهد شد، زیرا قیمت های بازار به دنبال افزایش اخیر قیمت ها در کشور، تقریبا برابر یا زیر قیمت های چین است. احتمال میرود کشور در میان سود های بیشتر،محموله های وارداتی بیشتری جذب کند.»

فروشندگان همچنان تایید کردند که تعدادی از خریداران ترکیه ای برای درخواست یا ارائه پیشنهادی برای محصولات در روز های آتی به بازار بازخواهند گشت. یکی از فروشندگان اظهار داشت: «به نظر مشتریان ما مشتاق بودند تا با وجود قیمت ها در کمترین میزان های خود در سال های گذشته، مقداری محموله خریداری کنند. آن ها باید هزینه های مواد خام خود را کاهش دهند، زیرا در حال حاضر محموله هایی در راه دارند که در اوایل مبالغ بسیار بالاتری برای آن ها پرداختند.»

یکی از تولیدکنندگان پلی اتیلن گفت که با توجه به اینکه قیمت ها بیش از این در ترکیه افت نخواهند کرد، در نظر دارد تا محموله های جدیدی ولو اندک خریداری کند. او اشاره داشت: «تقاضا برای محصولات بهداشتی و بسته بندی غذا مناسب است. با این حال، فعالیت ضعیف در بخش لوله، ساخت و ساز، پارچه و اتومبیل، بازار های پلیمر را تحت فشار قرار داده است. چالش های اقتصادی در میان افت ارزش لیر در برابر دلار آمریکا و تردیدات بر سر پاندمی ویروس میتواند روند صعودی در ترکیه را تضعیف کند.»

پایداری روند صعودی در چین در سایه نفت خام تحت بررسی قرار خواهد گرفت

پایداری یا عدم پایداری این روند صعودی در چین که در آینده نزدیک مشخص خواهد شد، نقش اساسی در روند بازار های جنوب شرق آسیا و ترکیه، جایی که فعالیت ها عمدتا به دلیل پاندمی متوقف شده و اشتهای خرید را به طور کلی تحت تاثیر منفی قرار داده، بازی خواهد کرد. بازار ها از سوی صنایع بالادستی به دلیل بی ثباتی بازار های نفت خام، حمایتی دریافت نمی کنند.

با این وجود، با توجه به ضعف تقاضا از سوی تاجران و خریداران در طی هفته های گذشته، احتمال میرود هر دو بازار در بلند مدت با فشار عرضه مواجه شوند زیرا سود بالا و ذخایر داخلی پایین، محموله های وارداتی به چین را جذب میکند. این پیش بینی بر اساس مشکلات لجستیک طولانی مدت به وجود آمده توسط قرنطینه در سراسر جهان می باشد.  

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار