کد خبر : 44299

پتروتحلیل-سهام های پتروشیمی آسیا در روز چهارشنبه به دلیل جو ضعیف به دنبال نگرانی سرمایه گذاران بر سر افت شدید بازار های نفت خام در میان عرضه بیش از حد جهانی و افت تقاضا بر سر پاندمی ویروس کرونا، افت کردند. 

در ساعت 2:15 گرینویچ، سهام شرکت های Mitsui Chemicals در توکیو، Lotte Chemical در سئول و Formosa Petrochemical Corp در تایپه به ترتیب، 1/05 درصد، 2 درصد و 0/75 درصد افت کردند. 

شاخص Nikkei 225 ژاپن در تجارت های اولیه 1/33 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص Hang seng هنگ کنگ 0/91 درصد افت کرد.

شاخص KOSPI کره جنوبی بعد از اینکه داده ها نشان داد صادرات کشور در 20 روز ابتدایی آوریل 26/9 درصد افت کرده است به میزان 1 درصد کاهش یافت. این میزان صادرات در 20 روز ابتدایی مارس 9/3 درصد افزایش داشت. 

در این میان، واردات کشور در 20 روز ابتدایی آوریل در مقایسه سالانه 18/6 درصد کاهش یافت، در حالی که در مقایسه با ماه گذشته افزایش 4 درصدی را ثبت کرد. 

شاخص Strait times سنگاپور بعد از اینکه دولت در 21 آوریل، اقدامات قرنطینه را تا 1 ژوئن افزایش داد، بیش از 1 درصد کاهش یافت.

سهام های شرکت های شیمیایی لیست شده توسط آمریکا برای دومین روز متوالی و به دنبال فروپاشی قیمت های نفت خام و ترس از روند نزولی شدید در روند اقتصادی، افت کردند. در اروپا، سهام های شیمیایی همراه با قیمت های نفت خام افت کردند. 

میانگین صنعتی Dow Jones آمریکا 2/67 درصد افت کرد، در حالی که S&P 500 3/07 درصد و Nasdaq 3/48 درصد افت کردند. 

شاخص S&P 500 از میزان های مارس خود 20 درصد افزایش یافت، که این امر توسط تریلیون ها دلار آمریکا در اقدامات حمایتی مالی و کاهش شدت سیاست های فدرال رزرو آمریکا صورت گرفت، اما این میزان همچنان 20 درصد زیر میزان های فوریه میباشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار