کد خبر : 44248

هند قرنطینه را تا 3 می تمدید کرد؛

پتروتحلیل-هند تصمیم گرفت تا قرنطینه سرتاسری خود را در جهت کاهش سرعت شیوع ویروس کشنده کرونا تا 3 می تمدید کند، اما تمایل دارد تا به تعدادی از شرکت ها شامل واحد های تولید پلاستیک اجازه دهد تا فعالیت های خود را با محدودیت هایی از سر بگیرند.

به گزارش "پتروتحلیل"، نخست وزیر هند نارندا مودی در روز سه شنبه گفت: «قرنطینه تا 3 می تمدید شده است. در طی این بازه زمانی، قرنطینه به سختی اعمال خواهد شد.»

مودی گفت، توصیه های جزئی در مورد کاهش شدت برخی از قوانین که از 20 آوریل به بعد اعمال خواهد شد، در 15 آوریل اعلام میشود.

او اضافه کرد: «به مشکلات زنجیره عرضه به طور مداوم رسیدگی میشود. ما در حال کار بر روی مسائل دیگری هستیم.»

قرار بود قرنطینه سرتاسری 21 روزه هند در روز سه شنبه به پایان برسد.

یکی از منابع نزدیک به وزارت داخله هند گفت: «دولت در حال طرح راهبرد برای دو هفته آتی قرنطینه میباشد، و اضافه کرد، ریسک شیوع گسترده ویروس همچنان بالاست و شدت قرنطینه تنها در فازبندی کمتر میشود.»

تعدادی از ایالت ها شامل دهلی، مهاراشترا، تلانگانا، بنگال غربی، پنجاب، تامیل نادو و اوریسا، پیش از این قرنطینه خود را تا پایان آوریل تمدید کردند.

مودی گفت: «ما نمیتوانیم شاهد یک نقطه شیوع دیگر در کشور باشیم. در طی یک هفته آتی، اقدامات قرنطینه را تشدید میکنیم.»

او اضافه کرد: «بررسی ها تا 20 آوریل در کشور انجام خواهد شد تا ببینیم ایالت ها و مناطق تا چه میزان در برابر پاندمی موفق بوده اند.»

مودی گفت: «ایالت ها و مناطق افزایش پاندمی را مدیریت کرده اند و روند نزولی باعث میشود تا راه باریکه ای برای شروع فعالیت های عادی از 20 آوریل به بعد با شرایط مشخص، به وجود آید. تخلف در هر کدام از این راهبرد ها اقدامات محدودکننده را تشدید میکند.»

منبع نزدیک به وزارت داخله گفت که، دولت برنامه دارد تا در طی دو هفته آتی تعدادی از محدودیت ها را با ایجاد مناطق طبق کد رنگی تا میزانی تعدیل کند، که این حرکت این توانایی را به مجریان امر میدهد تا در مورد میزان فعالیت اقتصادی مورد اجازه در محدوده مشخص، تصمیم گیری کنند.

برای مثال، رنگ قرمز نشان دهنده مرکز پرخطر است که تحت قرنطینه شدید خواهد بود، در حالی که فعالیت اقتصادی در مناطق سبز به طور مجدد آغاز خواهد شد.

یکی از منابع نزدیک به وزارت داخله گفت: «احتمال میرود محدوده های صنعتی در مناطق سبز فعالیت خود را به زودی آغاز کنند. جزیئات آن همچنان در دست کار است.»

یکی از برنامه ها این است که کارگران مهاجر را از کمپ هایی که در حال حاضر در آن اسکان دارند به شرکت های خود بازگردانند. او اضافه کرد، آن ها سپس در مجتمع های صنعتی اسکان داده خواهند شد، که به آن ها اجازه میدهد تا کار خود را آغاز کنند و از نقاط آلوده به ویروس در امان بمانند.

وزارت داخله در بیانیه ای در روز 13 آوریل گفت، دولت در تلاش است تا مشکلات به وجود آمده برای صنعت حمل و نقل را با اجبار تمامی ایالت ها برای اجازه به تردد آزاد ماشین های سنگین و حاملان اجناس، حل کنند. 

یکی از منابع دولتی گفت، محدودیت ها در شهر های بزرگ نظیر دهلی نو، بمبئی، احمد آباد، پونا، باپول، بنگلور و غیره برقرار خواهد بود.

وزارت صنعت و بازرگانی هند در نامه ای رسمی در 11 آوریل درخواست کرد تا از شدت محدودیت ها در بخش های صنعتی کاسته شود.

موهاپاترا دبیر دپارتمان ارتقا صنعت و تجارت داخلی در نامه ای به وزیر آژای بالا، در وزارت داخله در 11 آوریل گفت: «داریم تلاش میکنیم تا در سراسر کشور عرضه های ضروری تحت تاثیر قرار نگیرند و تا کنون بجز مواردی خاص، شرایط عرضه رضایت بخش بوده است.»

او گفت، و اضافه کرد که این فعالیت ها برای بهبود شرایط اقتصادی حیاتی هستند: «اگرچه، احساس میشود به فعالیت های خاص بیشتری با شرایط ایمنی منطقی، زمانیکه تصمیم نهایی درباره مدت زمان قرنطینه و مدل آن توسط دولت مرکزی گرفته شود، باید اجازه داده شود.»

هند در جهت کنترل شیوع ویروس کرونا از 23 مارس تحت قرنطینه است و وزارت داخله در نهایت در مورد فعالیت های مجاز در روز های آتی شفاف سازی کرد.

شرکت های بزرگ با شرایط بهداشتی مناسب و فاصله گذاری استاندارد در بخش هایی همچون منسوجات، اتومبیل و تولیدات وسائل الکترونیکی میتوانند با 20 تا 25 درصد از ظرفیت خود فعالیت کنند.

او در نامه گفت، شرکت هایی که تعهد صادراتی دارند باید با حداقل نیروی انسانی اجازه فعالیت داشته باشند.

او در این نامه پیشنهاد میدهد که فعالیت های صنعتی در مناطق اقتصادی خاص و شرکت های صادرات محور شامل منسوجات و شیمیایی باید از سر گرفته شود.

فعالیت های صنعتی حداقل در 15 بخش شامل تولید پلاستیک، کود شیمیایی، اتومبیل، وسائل الکتریکی سنگین، تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی، کارخانه فولاد، دستگاه های بافندگی، واحد ها دفاعی، سیمان، لاستیک، تجهیزات شیمیایی در کشاورزی و بذر و دانه، میتواند از سر گرفته شود.

در این نامه گفته شد، تولیدات میتواند در ابتدا در شیفت های جدا، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استاندارد های فاصله گذاری آغاز شود. 

طبق داده ها وزارت بهداشت هند، تا صبح روز سه شنبه این کشور 10023 مورد مبتلا و 339 فوتی داشته است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار